Telia Company

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no TeliaSonera)
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Telia Company AB
Tips Publiska kapitālsabiedrība
Darbības joma telesakari
Galvenais birojs Stokholma, Karogs: Zviedrija Zviedrija
Produkti fiksētie un mobilie sakari, interneta pakalpojumi
Mājaslapa teliacompany.com
Telia Company galvenais birojs Stokholmā

Telia Company AB (nosaukums līdz 2016. gadam TeliaSonera ir Zviedrijā reģistrēts telesakaru uzņēmums, kas darbojas Zviedrijā, Somijā un citās valstīs. Izveidots 2003. gadā, Telia apvienojoties ar Sonera. Galvenais birojs atrodas Stokholmā.

Uzņēmums darbojas fiksēto un mobilo sakaru jomā, kā arī ir interneta pakalpojumu sniedzējs.

Telia Company AB akcijas tiek kotētas biržā NASDAQ OMX Stockholm un NASDAQ OMX Helsinki; ietilpst OMX Stockholm 30 un OMX Helsinki 25 indeksā. Lielākie kapitāldaļu turētāji (2012. gada 30. jūnijā): Zviedrijas valsts (37,3 %), Somijas valsts (11,7 %), Capital Group Funds (3,1 %), Alecta (2,6 %), Swedbank Robur Funds (2,3 %).[1]

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

TeliaSonera logotips līdz 2016. gadam

TeliaSonera priekšteči bija Zviedrijas uzņēmums Telia un Somijas Sonera, kas ilgu laiku bijuši valsts monopolisti telesakaru jomā.

2002. gada 26. martā tika paziņots, ka Sonera plāno apvienoties ar Telia. Apvienošanās notika uz akciju apmaiņas pamata. Apvienošanās tika pabeigta decembrī, un 2003. gada 1. janvārī tika izveidots mātes uzņēmums TeliaSonera AB.

2014. gada jūnijā paziņots, ka TeliaSonera iegādāsies Tele2 Norvēģijas biznesu.[2] 2015. gada 5. februārī darījumu atļāva Norvēģijas konkurences regulators.

2016. gada 12. aprīlī akcionāru sapulcē nolemts mainīt uzņēmuma nosaukumu uz Telia Company.[3]

Telia Company Latvijā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Telia Company pastarpināti caur uzņēmumu TILTS Communications pieder 49 % kapitāldaļu uzņēmumā Lattelecom.

Telia Company arī pieder 49 % kapitāldaļu uzņēmumā Latvijas Mobilais Telefons (Telia Company AB — 24,5 % un Sonera Holding B.V., Telia Company meitas uzņēmums, — 24,5 %).

Latvijā reģistrēts 100 % meitas uzņēmums Telia Latvija, kas darbojas kā interneta pakalpojumu sniedzējs ar datortīklu Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās, kā arī datu centru.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]