Ukrainas Valsts

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ukrainas valsts ģerbonis.
Hetmanis Pavlo Skoropadskis ar Ukrainas valsts vadītājiem. Pa labi no viņa ģenerālis Volodimirs Sikevičs, pa kreisi ārlietu ministrs Georgijs Afanasjevs.

Ukrainas Valsts (ukraiņu: Українська Держава) bija īslaicīgi pastāvoša valsts Vācijas okupētās Ukrainas teritorijā no 1918. gada 29. aprīļa līdz 14. decembrim, kad tika atjaunota Ukrainas Tautas Republika.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc Brestļitovskas miera līguma noslēgšanas Padomju Krievija apņēmās izvest Sarkano armiju no Ukrainas un tā līdz 1918. gada aprīļa beigām nonāca ķeizariskās Vācijas kontrolē. Ar vācu armijas palīdzību ģenerālis Pavlo Skoropadskis 1918. gada 29. aprīlī veica valsts apvērsumu un pasludināja sevi par Ukrainas hetmani. Pēc Vācijas Novembra revolūcijas vācu karaspēks atstāja Ukrainu, hetmaņa vara tika gāzta un 1918. gada 14. decembrī varu atkal pārņēma Ukrainas Tautas Republikas valdība jeb "direktorija" ar Simonu Petļuru priekšgalā.

Ukrainas valsts Ģenerālštāba Organizācijas-apmācības daļas priekšnieks bija pulkvedis Pēteris Radziņš, tās armijā dienēja arī citi latviešu virsnieki.