Ungars Savickis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ungars Savickis
Dzimis 1952. gada 24. jūnijā
Valsts karogs: Padomju Savienība Rīga, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Miris 2018. gada 10. oktobrī (66 gadu vecumā)
Nodarbošanās komponists, skaņu režisors

Ungars Savickis (dzimis 1952. gada 24. jūnijā Rīgā, miris 2018. gada 10. oktobrī[1]) bija latviešu komponists un skaņu režisors.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mācījās Emīla Dārziņa mūzikas skolā, apguva vijoles spēli, mūzikas teoriju un kompozīciju. 1975. gadā absolvēja Latvijas Valsts konservatorijas kompozīcijas klasi.

1975. gadā sāka strādāt Latvijas Radio, 1970. un 1980. gados aktīvi darbojās estrādes mūzikas jomā, sadarbojās ar lielāko daļu no tā laika ievērojamākajiem latviešu dziedātājiem. 1991. gadā kļuva par Radioteātra skaņu režisoru. 1982. gadā sāka izgatavot audioreklāmas; bija pirmais šāda veida reklāmu izveidotājs Latvijā. Strādājis par reklāmas producentu un rakstījis mūziku reklāmām.

1986. gadā kļuva par Latvijas Teātra darbinieku savienības biedru, 1999. gadā - par Latvijas autoru apvienības biedru, bet 2002. gadā - par Latvijas Komponistu savienības biedru.

Apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Trīs reizes saņēmis Latvijas Nacionālās radio un televīzijas padomes balvu kategorijā "Gada labākais skaņu režisors". Saņēmis arī vairākas dziesmu konkursu balvas.[2]

VDK kartotēka[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

U. Savicka kartīte atrasta publiskotajā VDK savervēto aģentu kartotēkas daļā. Tajā apgalvots, ka viņš kā aģents "Kārlis" savervēts 1979. gadā.[3] Tomēr tiesā, tāpat kā daudzi citi cilvēki šādā situācijā, U. Savickis pierādījis, ka nav sadarbojies ar VDK.[4]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]