Pāriet uz saturu

Vajadzīga soliste

Vikipēdijas lapa
Vajadzīga soliste
Žanrs Muzikāla filma
Režisors Genādijs Zemels
Scenārija autors Gunārs Liedags
Galvenajās
lomās
Lelde Vikmane
Jurijs Morozs
Mūzika Zigmārs Liepiņš
Operators Harijs Kukels
Montāža Liene Bāliņa
Studija Rīgas Kinostudija
Izdošana 1984
Ilgums 71 minūte
Valsts Valsts karogs: Latvijas PSR Latvijas PSR
Valoda latviešu / krievu
IMDb profils

"Vajadzīga soliste" ir 1984. gada Latvijas PSR mākslas filma. Filmas režisors ir Genādijs Zemels un tā uzņemta Rīgas Kinostudijā.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Viena no retajām filmām, kurā netika iepīta politika un darbaļaužu ikdiena. Padomju laika pirmās brīvības vēsmas, kad jauniešiem sāk rasties personiskais brīvais laiks, un bez mācībām un piecgades plānu pildīšanas ir parādījušās iespējas nodoties saviem hobijiem, arī mūzikai, jā, pat estrādes mūzikai.

Uz estrādes dziesmu konkursu Jūrmalā sabraukuši ansambļi no visām Baltijas republikām. Tikai vokāli instrumentālajam ansamblim "Maskas" no Igaunijas pilsētiņas Valgas nav paveicies, jo ceļā viņu mašīnu par neatļautu krāsojumu aizturējusi milicija. Kad to uzzina viņu kaimiņpilsētas Valkas draugi — ansambļa "Valkas bebri" mūziķi, tā vadītājs Janka nolemj izpalīdzēt kaimiņiem un uzstāties viņu vietā. Taču ir viens šķērslis — jau kādu laiku ansambļa soliste, Evija, ir pārcēlusies uz Rīgu. Turklāt abi jaunieši, kas bijuši pāris, ir pašķīrušies. Bez solistes nav nekādu izredžu aizstāt igauņu draugu ansambli, jo visas dziesmas rakstītas duetam, Jankam ar Eviju. Tiek organizēts plāns, tiek sarunāts mēģinājuma laiks glābšanas stacijā Saulkrastos, un Janka ar savu motociklu dodas glābt situāciju… Pa to laiku konkurss jau ir sācies. Vai viņiem izdosies?

Lomās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Interesanti fakti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Piedalās tā laika reālie un populārie estrādes mūzikas ansambļi "Opus", "Eolika", "Līvi", "Dālderi", estrādes deju ansamblis "Ritms", diskoklubi "Mobile" un "Diskoklubs-7". Kā horeogrāfe un piedziedātāja piedalās Laima Vaikule. Epizodiskā lomā arī Leonam Zviedrim - varietē dejotājam viesnīcā "Latvija"[1].
  • Filma ir Genādija Zemela pirmā pilnmetrāžas spēlfilma. Filmas mūzika bija ierakstīta jau pirms filmēšanas sākuma, taču, kad apstiprināja galvenos aktierus, galvenās - Evijas - lomas pretendente krievu aktrise Marina Jakovļeva kategoriski atteicās dziedāt latviski. Viņas dēļ būtu vajadzējis visas dziesmas pārrakstīt un ieskaņot par jaunu — tolaik galvenajā — valsts valodā. Jankas lomas tēlotājs Jurijs Morozs piekrita iemācīties tekstus latviski, savukārt Maskavas aktrises Jakovļevas vietā Evijas lomai apstiprināja Dailes teātra aktrisi Leldi Vikmani.
  • Filma guva negaidītus panākumus gan Latvijā, gan visā tolaik PSRS, gan sociālisma bloka valstīs. Tā ar panākumiem piedalījās vairākos kinofestivālos, Minskā, Baltkrievijā, Nišā, bijušajā Dienvidslāvijā un citur un, pateicoties Zigmara Liepiņa mūzikai, tam laikam modernajiem ritmiem un vieglumam, ieguva neizmērojamu popularitāti.
  • Filmēts Saulkrastos[2].

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Andris Bernāts. Aktieri par kino. 2007. — 305.-318.lpp.
  2. Andris Bernāts. Aktieri par kino. 2007. — 305.-318.lpp.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Video[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]