Vikipēdija:Administrācija

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Šis ir Vikipēdijas administratora simbols. Tas ir mājaslapas logo ar slotu, jo administrāciju retorisku iemeslu dēļ salīdzina ar apkopējiem

Vikipēdijas administrācija atbild par to, lai Vikipēdijā nenotiktu vandalisma akti un netiktu izdzēstas vai sabojātas veiksmīgi izveidotas enciklopēdijas lapas.

Vikipēdijā latviešu valodā ir divu veidu administratori: sistēmas operatori un birokrāti. Birokrāti no sistēmas operatoriem atšķiras ar to, ka viņi var arī citus Vikipēdijas locekļus padarīt par administratoriem. Citādā ziņā sistēmas operatoru un birokrātu tiesības ir vienādas — viņi var izmainīt aizsargātas lapas, aizsargāt lapas, izdzēst lapas, bloķēt un atbloķēt dalībniekus. Jebkurš dalībnieks var izmainīt lapu saturu un veidot jaunas lapas, kas ir Vikipēdijas paplašināšanās pamatā.

Katras valodas Vikipēdijai ir cita kārtība, kādā citi cilvēki tiek padarīti par administratoriem. Parasti tiek rīkota viedokļu apkopošana par izvirzītās personas piemērotību. Vikipēdijā latviešu valodā šis lēmums tiek pieņemts pēc kopienas balsojuma.

Vikipēdijā latviešu valodā šobrīd ir 11 administratori.

Vikipēdijas administrācija[labot pirmkodu]

Skatīt arī[labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot pirmkodu]