Vikipēdija:Administratori

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no Vikipēdija:Administrācija)
Jump to navigation Jump to search
Vikipēdijas administratora simbols — mājaslapas logo ar slotu, jo administrāciju retorisku iemeslu dēļ salīdzina ar apkopējiem

Administratori ir Vikipēdijas dalībnieki, kam piešķirtas īpašas tiesības, kādu nav parastiem dalībniekiem: dzēst lapas, apskatīt izdzēsto lapu saturu, atjaunot izdzēstās lapas, izmainīt lapu aizsardzības līmeni (aizsargāt un noņemt aizsardzību), izmainīt aizsargātās lapas, bloķēt dalībniekus. Mediawiki instalācijas visu administratoru sarakstu (dalībnieki ar administratora tiesībām) var atrast šeit.

Vikipēdijā latviešu valodā arī ir birokrāti. Birokrāti no administratoriem atšķiras ar to, ka viņi var arī citus Vikipēdijas dalībniekus padarīt par administratoriem. Citādā ziņā administratoru un birokrātu tiesības ir vienādas. Jebkurš dalībnieks var izmainīt lapu saturu un veidot jaunas lapas, šis princips ir Vikipēdijas paplašināšanās pamatā.

Katras valodas Vikipēdijai ir citāda kārtība, kādā dalībnieki tiek padarīti par administratoriem. Parasti tiek rīkota viedokļu apkopošana par izvirzītās personas piemērotību. Vikipēdijā latviešu valodā šis lēmums tiek pieņemts pēc kopienas balsojuma.

Vikipēdijā latviešu valodā šobrīd ir 11 administratori.

Vikipēdijas latviešu valodā administratori (alfabētiskā secībā)[labot pirmkodu]

Vikipēdijas latviešu valodā administratori Papuass, Edgars2007 un Feens (no kreisās uz labo) 2016. gada 12. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notikušajā Vikipēdijas darbnīcā

Skatīt arī[labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot pirmkodu]