Vikipēdija:Administratori

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no Vikipēdija:Administrācija)
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Šis ir Vikipēdijas administratora simbols. Tas ir mājaslapas logo ar slotu, jo administrāciju retorisku iemeslu dēļ salīdzina ar apkopējiem

Vikipēdijas administrācija atbild par to, lai Vikipēdijā nenotiktu vandalisma akti un netiktu izdzēstas vai sabojātas veiksmīgi izveidotas enciklopēdijas lapas. Administratoriem ir atsevišķas tiesības, kuru nav parastiem dalībniekiem. Tās ir: dzēst lapas, apskatīties izdzēsto lapu saturu, atjaunot izdzēstās lapas, izmainīt lapu aizsardzības līmeni (aizsargāt un noņemt aizsardzību), izmainīt aizsargātās lapas, bloķēt dalībniekus. Mediawiki instalācijas visu administratoru sarakstu (dalībnieki ar administratora tiesībām) var atrast šeit.

Vikipēdijā latviešu valodā arī ir birokrāti. Birokrāti no administratoriem atšķiras ar to, ka viņi var arī citus Vikipēdijas locekļus padarīt par administratoriem. Citādā ziņā administratoru un birokrātu tiesības ir vienādas. Jebkurš dalībnieks var izmainīt lapu saturu un veidot jaunas lapas, kas ir Vikipēdijas paplašināšanās pamatā.

Katras valodas Vikipēdijai ir cita kārtība, kādā citi cilvēki tiek padarīti par administratoriem. Parasti tiek rīkota viedokļu apkopošana par izvirzītās personas piemērotību. Vikipēdijā latviešu valodā šis lēmums tiek pieņemts pēc kopienas balsojuma.

Vikipēdijā latviešu valodā šobrīd ir 11 administratori.

Latviešu Vikipēdijas administrātori[labot pirmkodu]

Skatīt arī[labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot pirmkodu]