Visma Enterprise

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
SIA Visma Enterprise
Darbības joma informācijas tehnoloģijas
Dibināts 2005. gads (2007. gads)
Galvenais birojs Rīga, Karogs: Latvija Latvija
Produkti biznesa programmatūra
Mātes uzņēmums Visma
Nodaļas SIA FMS
Mājaslapa visma.lv

SIA Visma Enterprise (agrākais nosaukums FMS) ir Latvijas uzņēmums, kas nodarbojas ar biznesa programmatūras izstrādi, IT projektu vadību, finanšu un grāmatvedības konsultācijām. Tas pieder Norvēģijas uzņēmumam Visma. Dibināts 2007. gadā. Uzņēmuma birojs atrodas Rīgā.

Visma Enterprise pazīstamākie produkti ir uzņēmuma resursu plānošanas sistēma Horizon un nelieliem uzņēmumiem paredzētā finanšu un grāmatvedības programma HorizonStart.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1991. gada 9. augustā dibināta SIA Fortek,[1] kas sākotnēji nodarbojās ar personālo datoru tirdzniecību, programmu izstrādi un programmatūras adaptāciju latviešu un krievu valodā. Sākts darbs pie grāmatvedības programmas izveides, kura izlaista 1993. gadā ar nosaukumu Apvārsnis un darbojās MS-DOS sistēmā. 1996. gadā Fortek kļuva par Vācijas uzņēmuma SAP biznesa pārvaldības sistēmas SAP R/3 ieviešanas partneri.[2] 1998. gadā izlaista Apvārsnis versija Microsoft Windows videi.

2000. gadā Fortek apvienojās ar Igaunijas izņēmumu MicroLink un pārdēvēts par SIA Fortech. 2000. gadā izstrādāta vidējiem un nelieliem uzņēmumiem paredzēta grāmatvedības programmatūra UVIS. 2002. gadā Fortech pārdēvēts par SIA MicroLink System. 2003. gada jūlijā visi MicroLink grupas uzņēmumi Latvijā apvienoti vienā ar nosaukumu SIA MicroLink Latvia.

FMS logotips

2005. gadā MicroLink tika sadalīts; MicroLink Latvia nonāca Lattelekom īpašumā. 2005. gadā izveidots MicroLink Latvia meitas uzņēmums SIA FMS, atdalot finanšu un grāmatvedības risinājumu izstrādi.[3] Nosaukums veidots pēc angļu nosaukuma Financial management solutions ("finanšu pārvaldības risinājumi"). 2006. gada maijā FMS tika pārdots.[4] 2006. gada nogalē kopā ar Lietuvas uzņēmumu Blue Bridge Lietuvā tika izveidots kopuzņēmums FMS Lietuva.[5]

2007. gada jūlijā no SIA FMS atdalīts uzņēmums SIA FMS Software, kas paredzēts produktu izstrādei. SIA FMS atstāta projektu vadība, finanšu un grāmatvedības konsultācijas un pašu izstrādāto, kā arī partneru MicroStrategy un Tekla risinājumu ieviešana.[3] Abiem uzņēmumiem kā mātes uzņēmums dibināts SIA FMS Group.

2008. gada 26. maijā programmai Apvārsnis mainīts zīmols, pārdēvējot to par resursu vadības sistēmu Horizon, jo tas bija orientēts uz starptautisko tirgu un tā funkcionalitāte atbilda uzņēmuma resursu plānošanas sistēmai.[3] 2009. gada programma UVIS pārdēvēta par Horizon Start.

2014. gada 18. jūnijā SIA FMS Software un SIA FMS pārdoti Norvēģijas uzņēmumam Visma. Līdz tam FMS un FMS Software lielākie īpašnieki bija Jānis Bergs (31,31 %) un Normunds Bergs (25,57 %); pārējie īpašnieki: Viesturs Birkants, Olafs Loits, Aleksis Orlovs, Uldis Putniņš, Jānis Rancāns, Aldis Silovs.[6] Abu uzņēmumu pārvaldīšanai jūnija sākumā izveidots Visma meitas uzņēmums Visma Latvia Holding.[7] 2014. gada 29. decembrī SIA FMS mainīja nosaukumu uz SIA Visma Enterprise.[8][9] 2015. gada 13. februārī veikta uzņēmumu apvienošana, Visma Enterprise pievienojot uzņēmumu FMS Software.[10]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]