Zigurds Neimanis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Zigurds Neimanis
Dzimis 1947. gada 3. martā (74 gadi)
Rīga
Nodarbošanās aktieris, režisors
Darbības gadi aktieris kopš 1975. gada
Dzīvesbiedre Indra Filipsone
Bērni Nadīna un Nanete

Zigurds Neimanis (dzimis 1947. gada 3. martā, Rīgā) ir latviešu aktieris un režisors.

Agrīno bērnību pavadījis laukos, vēlāk Rīgā, bet vasarās laukos ganīja govis. Mācījies Rīgas 8. pamatskolā (vēlāk Rīgas 50. vidusskola, tagad Rīgas Centra humanitārā vidusskola), ko pabeidza 1965. gadā. Tēvs — kolhoza priekšsēdētājs Rīgas rajonā, māte strādāja bibliotēkā[1]. Tēvs nomira, kad Zigurdam bija 11 gadi[2].

1975. gadā beidzis Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultāti, mācījies arī Latvijas Valsts Universitātes Ģeogrāfijas fakultātē[3].

No 1966. gada ir rekvizitors, bet no 1975. gada aktieris Latvijas Nacionālajā teātrī[4], kur pamatā ir ārštata aktieris[5][6]. Spilgtākās lomas Ričards Lauvassirds izrādē Lauva ziemā un Miša Zemcovs Alekseja Arbuzova lugā Cietsirdīgās spēles[4]. Tēlojot Ābramu "Skroderdienās Silmačos", piedalījies vismaz 100 izrādēs, vēlāk bijis arī lugas režisors. Kopš 1977. gada "Teātra darbinieku sabiedrības" biedrs.

Filmējies Rīgas kinostudijas spēlfilmās "Laikmetu griežos" (1981.), "Tereona galva"(1982.), "Dubultslazds" (1985.),"Tapers" (1989.) un Brigitas Eglītes īsfilmā "Vienīgā fotogrāfija" (2008.)[7].

Līdzdarbojies dažādos projektos ārpus teātra, tajā skaitā piedaloties un veidojot humora un satīras projektus[4]. Kopā ar Voldemāru Šoriņu 80. gados iestudēja vasaras koncertprogrammas, vadīja kolhozu vakarus, vēlāk 15[8] gadus rīkoja populāro aktieru brīvdabas humora festivālu "Pūznis" (Baldones Vanagkalna estrādē u.c.)[9].

Bijis viens no scenārija autoriem un režisoriem LTV seriālam "Dzīvoklis", arī viens no scenārija autoriem un dialogu autoriem LTV seriālā "Neprāta cena". Uzstājies Muzikālā teātra 7 vasaras mūziklos. Pašlaik strādā Carnikavas Tautas namā par režisoru vietējā amatierteātrī "Nagla"[4] un Latvijas Nacionālajā teātri, kā ārštata aktieris. Filmējas seriālā "Svešā seja". Ir filmējies seriālā Ēnu spēles.

1975. gada 31. jūlijā apprecējies ar dejotāju un deju pedagoģi Indru Filipsoni, meitas Nadīna un Nanete, mazbērni Annija, Marks un Ralfs[1]. Dzīvo Carnikavas novada Garciemā[10].

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • IMDb profils (angliski)
  • [1] profils Nacionālā teātra mājaslapā
  • [2] profils Nacionālais Kino centrs vietnē Latvijas filmas