Dalībnieka diskusija:Jezups

Lapas saturs netiek atbalstīts citās valodās.
Vikipēdijas lapa

Aleksandrs Sarma[labot pirmkodu]

Labdien! Mana dzīves biedre A.Sarmas radiniece, pēctece. Priecājamies par devumu. Diemžēl mūsu rīcībā nav faktu, kuri nav minēti lapā. Mūsu rīcībā ir viņa attēli.—Šo komentāru pievienoja Nilsgr (diskusijadevums).

Sveiciens - un paldies par komentāru. Ja rakstā minētais atbilst ģimenei zināmajiem faktiem, tad prieks censties - daļēji tādēļ ar to ņemos, lai ļaudis kas pelnījuši piemiņu nepagaist. Ja kaut kas neatbilst dzimtā zināmajam, arī būtu interesanti uzzināt. Ja ir kādas glītas bildes, kas pieder pašai ģimenei, domāju ka nav problēmu pievienot rakstam. Jezups (diskusija) 2017. gada 7. augusts, plkst. 01.22 (EEST)[atbildēt]

Jānis Klīdzējs[labot pirmkodu]

Nevajag pārspīlēt ar aizsargātu fotogrāfiju izmantošanu rakstā. Nebrīvi faili jāizmanto iespējami minimāli, parasti pa vienam uz rakstu. Veiksmi darbā! --ScAvenger 19:00, 27 oktobrī, 2011 (UTC)

Vecie attēli[labot pirmkodu]

Vecajām fotogrāfijām nevajag likt veidni {{Self}}, jo tās jau nav paša fotografētas bildes. Jāliek {{NA-70}} viennozīmīgi veciem attēliem, vai tādiem, kur skaidri zināms, ka kopš autora nāves pagājuši 70 gadi. Ja nav īstas skaidrības, jāliek {{PD-nezināms}}. Tāpat iespēju robežās attēla lapā jānorāda, no kurienes attēls ņemts un tā autora vārds. Veiksmi darbā! --ScAvenger (diskusija) 18:10, 7 martā, 2012 (UTC)

DEFAULTSORT[labot pirmkodu]

Informācija Lai biogrāfiju raksti kategorijās kārtotos pēc uzvārda, ir jālieto "kārtotājs" (DEFAULTSORT).

Piemērs: Lai raksts Čārlzs Bārklijs pareizi novietotos rakstā norādītajās kategorijās, kārtotājā jānorāda šāda informācija: {{DEFAULTSORT:Bārklijs, Čārlzs}}. Ja ir kādi jautājumi, droši tos uzdod tepat diskusijā. Paldies! (šoreiz paziņojums ir par patskaņiem) --FRK (diskusija/devums) 17:32, 8 oktobrī, 2013 (EEST)

Man slikti cilvēki teica, ka garumzīmes (ī, ū, ē utt) var likt defaultsortā. :/ Jezups (diskusija) 08:35, 9 oktobrī, 2013 (EEST)

Ja tas nav pirmais burts, tad vēl tā, bet ja defaultsortā pirmais burts ir ar garumzīmi, tad tas novietojas aiz "z". --FRK (diskusija/devums) 16:16, 9 oktobrī, 2013 (EEST)
Pirmkodu meistari nav izdomājuši kā alfabēta rādītājam izveidot mīkstinātus patskaņus. --Zemgalietis (diskusija) 14:10, 11 oktobrī, 2013 (EEST)

Pirmie kritušie strēlnieki[labot pirmkodu]

Sveiki, vai esi pāriecināts par viņu vārdiem? Vakar meklēju, gandrīz katrā vietā ir cits variants. ~~Xil (saruna) 16:48, 14 novembrī, 2013 (EET)

Nu, ar to lietu ir tā: es izmeklēju periodiku + LNB digitālo krājumu, parastajā netā ir knapi ar informāciju.

Ar Timmu viss it kā būtu ok, nav pārāk daudz variantu - un ir viņa māsas Austras raksts, kur ir "Jēkabs Voldemārs Timma" (lai arī 15. oktobra 1915. avīzē ir Timms) - bet sliecos domāt, ka māsa jau nu zināja. Čakam arī ir "Timma".

Ar Stūri puslīdz konsensuss, ka Andrejs Stūris (nevis Stūre), tā gan 1915.10.15. avīzē, gan lielākoties citur. Valles pagasts kā izcelsme dažos avotos arī saskan ar apgalvojumu, ka Kurzemes/Zemgales bēglis.

Ar Gavenu/Gavenasu/Gavēnu/Gāvēnasu/Gavenas sākas problēmas. Ivans figurē reti, bet pirmie vārdi tajā laikā mēdz būt "elastīgi", tāpēc izlēmu pieminēt. Uzvārds: dzimis Lietuvā (kur gan ir drusku latvieši), atradu dažās vietās tēzi, ka leitis (būtiskāk - Latviešu strēlnieku burtnīcās) - un "Gavenas" ir lietuviešu uzvārds.

Gavens/Gavenass/Gavēns neizklausās ne īsti latviski, ne kā. Par hipotēzes pareizumu liecina arī tas, ka šajā avotā "Popelānu pagasts" kā dzimšanas vieta beidzot atšifrēts kā Papiles - kas rada jēgu, atrodas pierobežā.

Tajā avotā, kur teikts, ka leitis, gan ir arī rakstīts "Gavēnass", kas gan man šķiet ir lietuviskā "Gavenas" latviskojums un nekas vairāk. Attiecīgi - no tā, ka leitis, secinu ka "Gavenas".

Visumā esmu atvērts ieteikumiem un kopdarbam atšifrēšanā Jezups (diskusija) 17:10, 14 novembrī, 2013 (EET)

Iespējams, ka trešais ir lietuviski Jonas Gavenas (periodikā vakar lasīju bēru aprakstu kur bija minēts Jonass), tad viņš laikam būtu latviskots Jānis Gavens. Vēl kaut kur ir bijis variants Harvenass, bet es domāju, ka tas ir krieviskots variants, drošvien Ivans arī ir tulkojums. Par otro diezgan pārliecinoši izskatās, ka ir Stūris (tev rakstā par strēlniekiem ir Stūre). Pirmajam variācija pamatā bija m dubultots vai nedubultots un galotne, piekrītu domai, ka māsa zinātu ~~Xil (saruna) 18:16, 14 novembrī, 2013 (EET)
Par strēlniekiem ieliku kad tikai ar Timmu ņēmos, izlaboju par Stūris.
Par Jonas es daudz domāju, ka būtu loģiski, ja jau leitis, bet nekur neatradu variantu, tāpēc pats neriskēju lietuvjskot... Vari ielinkot? Ja tā, tad jāmaina uz Jonas un vyss. Havenasu es ari uzgāju, jā. Grūti ar tiem cara laika vārdiem... Vispār teju sensācija, ka viens no trim pirmajiem kritušajiem streļķiem leitis, pozitīvā ziņā. Jezups (diskusija) 18:54, 14 novembrī, 2013 (EET)
Nevaru vairs atrast kur tas bija - tur kur man likās tomēr ir Jānis un man pašaik nav laika meklēt citur. Es nezinu vai Jonas ir latviski pareizi. Tomēr man tas šķiet loģiskākais risinājums, ka vārds ir tulkots, tāpēc tik daudz variāciju. Nu vēl jau var iespringt un aiziet līdz Brāļu kapiem, paskatīties kā ir tur ~~Xil ([[Lietotāja

diskusija:Xil|saruna]]) 19:22, 14 novembrī, 2013 (EET)

Ar brāļu kapiem neliela problēma - es gan nepiefiksēju Gavenas, bet 11. novembrī biju un piefiksēju Timmu un... ja ļoti nekļūdos, rakstīts "Timms" - attiecīgi kā bija 1915. avīzē, tā iekala Jezups (diskusija) 20:17, 14 novembrī, 2013 (EET)

Par policijas bataljoniem[labot pirmkodu]

Vai policijas bataljona tabulā (skat. piemēram 272. Daugavgrīvas policijas bataljons) būtu īsti pareizi rakstīt Karaspēka veids-Sauszemes spēki? Cik es saprotu, par sauszemes spēkiem parasti dēvē regulārās armijas daļas. Šīs bija policijas struktūrvienības, un parasti veica policejiskas operācijas. Tā īsti nav armija. Tiesa, man nav konstruktīva priekšlikuma kā būtu labāk. --Feens (diskusija) 16:57, 20 novembrī, 2013 (EET)

Manā izpratnē "sauszemes spēki" ir tie, kas nelido un nepeld - daļēji tādēļ, ka citu ideju, kā klasificēt, īsti nava. Piemēram "represīvie spēki" nav gluži korekti - civilo apbižošana daudz maz inkriminēta tikai daļai. "Policejiska vienība" kaut kā glupi arī sanāk - "policejiskais policijas bataljons". Teiksim tas pats Waffen SS arī neskaitījās vācu armijas (Heer) sastāvā, bet par sauszemes spēkiem tomēr liktos loģiski saukt - policijas bataljonu daļa arī pa fronti dzīvojās, tad būtu viens veids vieniem, cits tiem, kas tikai pa mežiem partizānu medīja - arī kaut kā neloģiski. Jezups (diskusija) 17:07, 20 novembrī, 2013 (EET)
Feen, kur loģika? Tu vienā vietā runā par veidiem un citā jau par struktūrvienībām. Dalās — veidos [gaisa spēki, sauszems spēki un jūras spēki], kas tālāk iedalās ieroču šķirās, piemēram, tanku spēki, artilērija etc. --Zemgalietis (diskusija) 11:34, 15 decembrī, 2013 (EET)

Lūgums ielikt licenci šiem attēliem. --FRK (diskusija/devums) 10:13, 18 maijā, 2014 (EEST)

Abet lūdzu. Jezups (diskusija) 09:35, 19 maijā, 2014 (EEST)
Paldies! --FRK (diskusija/devums) 09:40, 19 maijā, 2014 (EEST)

Vietvārdi[labot pirmkodu]

Izgāju cauri un saliku to, kas atbilst kartēm un šodienas apdzīvotu vietu nosaukumiem konkrētajos pagastos, vietās — diskusija. Varbūt vari vēlreiz iziet cauri avotiem un paskatīties vai tie apdzīvoto vietu nosaukumi, kas ir boldoti sarakstā, ir pareizi pārrakstīti? --Zemgalietis (diskusija) 11:43, 15 jūnijā, 2014 (EEST)

Militārisms[labot pirmkodu]

Labdien! Tā kā raksti par militāro tematiku, mani interesētu viedoklis. --FRK (diskusija) 15:32, 16 jūlijā, 2014 (EEST)

  1. 318-F. latviešu policijas bataljons — Augusts vai Kārlis Dzenītis (tekstā un infokastē atšķiras)? Tāpat 3. Cēsu latviešu brīvprātīgo policijas pulks — Dzenītis norādīts kā kapteinis, lai arī batiņā ir pulkvežleitnants.
  2. 280-A. latviešu policijas bataljons — Hermanis vai Ernests Ozoliņš?
  3. 279. Cēsu policijas bataljons — vai sarkanajā šķirkļa saitē nav jābūt "271."?
  4. Vai pareizi sapratu, ka visur, kur bija sarkana šķirkļa saite ar 266 Rēzeknes bataljonu bija domāts 266-E. Rēzeknes policijas bataljons, vai arī tās ir divas dažādas vienības? --Zemgalietis (diskusija) 02:58, 17 augustā, 2014 (EEST)
Militārā zvaigzne
Par izveidotajiem šķirkļiem par militāro tematiku, jo īpaši par Latviešu leģionu. --Zemgalietis (diskusija) 20:58, 10 februārī, 2015 (EET)

Jezup, arī tavs viedoklis ir svarīgs nākotnes kopienas diskusijā[labot pirmkodu]

Es aicinu tevi pievienoties diskusijai par Wikimedia kustības nākotni. Jau vairākas nedēļas daudzās valodās notiek diskusija par nākamo 15 gadu prioritātēm: Kas būs tas, kas paātrinās mūsu progresu? Kas ir pats svarīgākais, ko mēs varam kopīgi paveikt nākamo 15 gadu laikā? Kas mūs vienos un iedvesmos? Šie ir tie svarīgākie jautājumi.

Arī tavs viedoklis ir svarīgs, neatkarīgi no tā, vai esi administrators vai tikai labo drukas kļūdas. Pievienojies diskusijai latviešu valodā, iesniedzot savas idejas, vei komentējot citas.

Papildu informācijai vari apskatīt šīs saites:

Ja ir neskaidrības, droši jautā. --Papuass (diskusija) 2017. gada 11. aprīlis, plkst. 11.18 (EEST)[atbildēt]

Foto no "Latviešu karavīrs otrajā pasaules karā"[labot pirmkodu]

Labdien! Es gribu pievienot Wiki-RU foto no grāmatas "Latviešu karavīrs otrajā pasaules karā". Jums ir rakstīts ka "Šo darbu tā autortiesību turētājs ir nodevis publiskā lietošanā." Bibliotēkā man atbildēja, ka Grāmata ir digitalizēta un pieejama (...). Jautājums, es nekur nevaru atrasts, ka grāmatas "Latviešu karavīrs otrajā pasaules karā" nodota publiskā lietošanā. Paldies. --Changall (diskusija) 2017. gada 19. maijs, plkst. 17.25 (EEST)[atbildēt]

Tās grāmatas ir pieejamas internetā — http://gramatas.lndb.lv (kad tajā mājaslapā atver grāmatas failu, apakšā kreisajā stūrī ir rakstīts: Autortiesības — publiski pieejams). --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 19. maijs, plkst. 18.04 (EEST)[atbildēt]
Liels paldies --Changall (diskusija) 2017. gada 19. maijs, plkst. 20.16 (EEST)[atbildēt]

Vikipēdijas darbnīca[labot pirmkodu]

Labdien!

6. jūnijā (otrdien) Vikipēdijas projektam latviešu valodā paliek 14 gadu. Lai to atzīmētu, aicinām visus, kas iepriekš darbojušies projektā, dienas laikā (00.00—24.00) uzrakstīt kādu jaunu rakstu. Vairāk informācijas atrodams iniciatīvas lapā. Tēma ir vēlama no vajadzīgo rakstu saraksta, bet derēs arī cita. Paldies arī par Tavu iepriekšējo ieguldījumu Vikipēdijas projektā! -- Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 5. jūnijs, plkst. 18.52 (EEST)[atbildēt]

Vikipēdijas darbnīca[labot pirmkodu]

Labdien!

6. jūnijā (trešdien) Vikipēdijas projektam latviešu valodā paliek 15 gadu. Lai to atzīmētu, aicinām visus, kas iepriekš darbojušies projektā, dienas laikā (00.00—24.00) uzrakstīt kādu jaunu rakstu. Vairāk informācijas atrodams iniciatīvas lapā. Tēma ir vēlama no vajadzīgo rakstu saraksta, bet derēs arī cita. Paldies arī par Tavu iepriekšējo ieguldījumu Vikipēdijas projektā! -- Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 2. jūnijs, plkst. 16.37 (EEST)[atbildēt]