Dammes iela

Vikipēdijas lapa
Dammes iela
Dammes iela
Ielas novietojums Rīgā
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Imanta
Garums 900 m
Vēsturiskie
nosaukumi
Sergeja Ļuļina iela
Joslu skaits 4 (atsevišķas brauktuves)
Segums asfalts
Sabiedriskais transports
Tramvajs 1.
Dammes iela Vikikrātuvē

Dammes iela ir iela Rīgā, Pārdaugavā, Kurzemes rajonā, Imantā. Kopējais ielas garums ir 900 metri un tā sastāv no 4 braukšanas joslām (divas atsevišķas brauktuves, katrā pa 2 joslām). Tā sākas krustjumā ar Anniņmuižas bulvāri un Dumbrāja ielu un beidzas krustojumā ar Kurzemes prospektu.

Dammes ielā ir daudzstāvu sērijveida dzīvojamo namu apbūve, kā arī atsevišķas sabiedriskas celtnes (tirdzniecības centri).

Vienīgais sabiedriskā transporta veids, kas kursē pa Dammes ielu, ir 1. tramvaju maršruts. Dammes ielas galā pie Kurzemes prospekta atrodas arī 1. tramvaju maršruta galapunkts "Imanta".

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ielas nosaukums atvasināts no agrāko Dammesmuižas un Mazās Dammesmuižas ieliņu nosaukumiem, kas izzudušas Imantas dzīvojamā masīva celtniecības laikā. Ar šādu nosaukumu iela izveidota 1968. gadā, bet 1974. gadā pārsaukta par Sergeja Ļuļina ielu.[1] Nosaukumu atguvusi 1991. gadā.

Nosaukta Dammes muižu vārdā. Lielā Dammes muiža atradusies mūsdienu Slokas un Kleistu ielu krustojumā, un Mazā Dammes muiža atradusies mūdienu Slokas un Dammes ielu rajonā.[2]

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dammes iela ir savienota ar šādām ielām:

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dammes iela 2009. gada martā

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Koordinātas: 56°57′48″N 24°00′41″E / 56.9632°N 24.0114°E / 56.9632; 24.0114