Kurzemes prospekts

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Kurzemes prospekts
Kurzemes prospekts
Ielas novietojums Rīgā
Riga Kurzemes prospekts karte.png
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.svg Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Imanta, Kleisti
Garums 4896 m
Vēsturiskie
nosaukumi
A. Popova iela
Komorova prospekts
Jāņa Rudzutaka iela
Joslu skaits 4-6
Segums asfalts
Sabiedriskais transports
Autobuss 4z. 13. 21. 36. 37. 41. 46.
Tramvajs 1.
Mikroautobuss 237. 338. 241. 370.
Kurzemes prospekts Vikikrātuvē

Kurzemes prospekts ir Rīgas iela, Pārdaugavā, Kurzemes rajona Imantas un Kleistu apkaimēs. Iela veido Imantas dzīvojamā masīva ārējo loku, kamēr Anniņmuižas bulvāris veido iekšējo loku. Prospekta sākums un beigas saslēdzas ar Jūrmalas gatvi. Kopējais ielas garums ir 4896 metri un tā sastāv no 4 braukšanas joslām.

Latvijas PSR laikā, līdz 1991. gada rudenim,[1] Kurzemes prospekts bija sadalīts vairākās daļās. Ielas posmu no Jūrmalas gatves līdz Slokas ielas šķērsojumam sauca par Aleksandra Popova iela, posmu no Slokas ielas līdz Dammes ielas atzaram sauca Komarova prospektu, bet posmu no Dammes ielas līdz Jūrmalas gatvei sauca par Jāņa Rudzutaka ielu.

Pa Kurzemes prospektu kursē 13., 21., 36., 37., 41. un 46. maršruta autobusi, 1. maršruta tramvaji, kā arī 237., 338., 241., un 370. maršruta mikroautobusi.

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kurzemes prospekts ir veidots pusloka formā, kas to ļauj viegli identificēt starp citām ielām Rīgas kartē. Prospekts aizsākas Imantas apkaimes dienvidaustrumu daļā, savienojumā ar Jūrmalas gatvi, iepretīm Imantas 1. un 2. līnijai un virzās ziemeļu virzienā kā atdalīta 4 braukšanas joslu asfaltēta iela. Savienojuma ar Bebru ielu apkārtnē, Kurzemes prospekts virzās gar vienu no ievērojamākajām Imantas ēkām — Radiotehnikas bijušajiem ražošanas korpusiem un nonākot pie Slokas ielas šķērsojuma, pagriežas ziemeļrietumu virzienā. Posmā no Kleistu ielas krustojuma līdz vietai, kur prospekts pagriežas dienvidrietumu virzienā, iela ir kā robežiela starp Imantas un Kleistu apkaimēm.

Posmā līdz atkārtotajam Slokas ielas krustojumam, prospekts veido savienojumu ar Dammes ielu, kura apkārtnē atrodas arī 1. tramvaju maršruta galapunkts. Šajā posmā prospekts virzās paralēli Nordeķu—Kalnciema kāpu grēdai un veido savdabīgu robežšķirtni starp intensīvu Imantas daudzstāvu dzīvojamo apbūvi un neapgūtu meža masīvu. Aiz Slokas ielas krustojuma prospekts iegriežas dienvid—dienvid rietumu virzienā un veido savienojumu ar Zentenes ielu.

Iepretīm Imantas autobusu dispečeru punktam iela pagriežas dienvidu virzienā un veidojot vairākus savienojumus ar mazākām ielām, noslēdzas savienojumā ar Jūrmalas gatvi un Zolitūdes ielu.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kurzemes prospekts ir savienota ar šādām ielām:

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]