Ferdinands Antonijs Osendovskis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ferdinands Antonijs Osendovskis
Ferdynand Antoni Ossendowski
Ferdinands Antonijs Osendovskis
Personīgā informācija
Dzimis 1878. gada 27. maijā
Ludza, Vitebskas guberņa, Krievijas impērija
(Karogs: Latvija Latvija)
Miris 1945. gada 3. janvārī (66 gadi)
Milanuveka, Ģenerālgubernatūra, Trešais reihs
(Karogs: Polija Polija)
Nodarbošanās ceļotājs, žurnālists un sabiedrisks darbinieks

Ferdinands Antonijs Osendovskis Vikikrātuvē

Ferdinands Antonijs Osendovskis (poļu: Ferdynand Antoni Ossendowski; dzimis 1878. gada 27. maijā, miris 1945. gada 3. janvārī) bija Ludzā dzimis poļu ceļotājs, rakstnieks, žurnālists un antikomunists, uzrakstījis grāmatas par Oktobra revolūciju un Krievijas pilsoņu karu.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis Ludzā, Lietuvas tatāru izcelsmes ģimenē. Mācījās Sanktpēterburgas universitāte un Sorbonnā. Par piedalīšanos 1905. gada revolūcijā līdz 1907. gadam bija ieslodzīts.

Rakstīja daiļliteratūru, strādāja par žurnālistu. Tiek uzskatīts par t.s. Sisona dokumentu autoru. Šajos dokumentos, kas atzīti par viltojumu, attēlota Vladimira Ļeņina saiknes ar Vācijas drošības dienestiem. Strādājis Aleksandra Kolčaka un Romāna fon Ungerna-Šternberga valdībās.

No 1922. gada dzīvoja Polijā, kļūdams pazīstams ar grāmatām par Krievijas neseno vēsturi. Pēc Otrā pasaules kara sākuma piedalījās poļu Pretošanās kustībā. Miris 1945. gadā, īsi pirms PSRS karaspēka ienākšanas. Tā kā Osendovskis bija pazīstams antikomunists, padomju drošības iestādes veica Osendovska ekshumāciju, lai pārliecinātos par viņa nāvi.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]