Gerds fon Rundštets

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Gerds fon Rundštets
Gerd von Rundstedt
Gerds fon Rundštets
Personīgā informācija
Dzimis 1875. gada 12. decembrī
Ašerlēbene, Vācijas impērija
(tagad Saksija-Anhalte, Karogs: Vācija Vācija)
Miris 1953. gada 24. februārī (77 gadi)
Hannovere, Lejassaksija, Karogs: Vācija Vācija
Tautība vācietis
Militārais dienests
Dienesta pakāpe ģenerālfeldmaršals
Dienesta laiks 1892–1938; 1939–1945
Valsts Vācijas impērija (līdz 1918), Veimāras republika (līdz 1933), Trešais reihs
Struktūra Vācijas bruņotie spēki
Komandēja Armijas grupa "Dienvidi", OB West
Kaujas darbība Pirmais pasaules karš, Otrais pasaules karš
Apbalvojumi Dzelzs krusta Bruņinieka krusts ar Ozollapām un Zobeniem (Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit Eichenlaub und Schwertern)
Izglītība Prūsijas kara akadēmija

Kārlis Rūdolfs Gerds fon Runšteds (vācu: Karl Rudolf Gerd von Rundstedt; dzimis 1875. gada 12. decembrī, miris 1953. gada 24. februārī) bija vācu ģenerālfeldmaršals Otrā pasaules kara laikā.

Dzimis dižciltīgā vācu ģimenē. Piedalījās Pirmajā pasaules karā. Starpkaru periodā turpināja militāro dienestu, bet 1938. gadā pensionējās. Sākoties Otrajam pasaules karam, atgriezās ierindā un vadīja Armijas grupu "Dienvidi" Polijas kampaņas laikā, bet vēlāk komandēja Armijas grupu "A" Kaujas par Franciju laikā. Pēc Vācijas uzbrukuma PSRS komandēja Armiju grupu "Dienvidi". Guva spīdošu militāro uzvaru 1941. gada Kijevas kaujas laikā. Tā kā nespēja veikt operācijā "Barbarosa" plānotos uzdevumus, Ādolfs Hitlers atsauca Rundštetu no Austrumu frontes. 1942. gadā viņš tika iecelts par Vācijas spēku komandieri Rietumos (OB West). Šeit viņš ar pātraukumiem dienēja līdz 1945. gada martam, 1. maijā krita Sabiedroto (amerikāņu) gūstā.

Apsūdzēts kara noziegumos, tomēr nav tiesāts veselības stāvokļa dēļ. 1948. gadā atbrīvots no apcietinājuma. Miris 1953. gadā.