Goliat

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Goliat
KA veids eksperimentāls pavadonis
Operators Bukarestes universitāte, Karogs: Rumānija Rumānija
Izgatavotāji Bukarestes universitāte, Karogs: Rumānija Rumānija
Bāzes platforma CubeSat 1U
Starta datums 13.02.2012. 10:00 UTC
Starta vieta Kuru Karogs: Gviāna Gviāna
Nesējraķete Vega
Palaists kopā ar LARES, ALMASat-1, XaTcobeo, UniCubeSat-GG, ROBUSTA, e-st@r, MaSat-1, PW-Sat
NSSDC ID 2012-006D
SCN 38080
Masa 1 kg
Enerģija saules baterijas
Centr. ķermenis Zeme
Orbītas veids LEO

Goliat (no rumāņu: "Goliāts") ir Rumānijas pirmais pavadonis. Tas palaists nesējraķetes Vega pirmajā lidojumā 2012. gada 13. februārī.

Pavadonis izgatavots Bukarestes universitātē ar Rumānijas kosmosa aģentūras atbalstu. Projektu finansēja Rumānijas izglītības ministrija.

Goliat ar masu aptuveni 1 kg izgatavots pēc CubeSat 1U formas. Pavadonī uzstādīti trīs zinātniskie instrumenti. 3 megapikseļu kamera CICLOP ar lēcu komplektu paredzēta Zemes virsmas fotografēšanai. Detektors DOSE-N paredzēts radiācijas mērīšanai kosmiskā aparāta iekšienē. Detektors SAMIS paredzēts mikrometeorīdu detektēšanai, mērot to trieciena kinētisko enerģiju.

Lidojuma gaita[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Goliat tika palaists 2012. gada 13. februārī 10:00 UTC ar nesējraķeti Vega no Gviānas kosmiskā centra. Vega, kas ir vairāku Eiropas valstu kopražojums, šis bija pirmais lidojums. Kopā ar Goliat tika palaisti arī pavadoņi LARES, ALMASat-1, XaTcobeo, UniCubeSat-GG, ROBUSTA, e-st@r, MaSat-1 un PW-Sat.

26. februārī parādījās informācija par to, ka orbītā Goliat nekontrolēti griežas, tam nedarbojas stabilizācijas sistēma.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]