Goliat

Vikipēdijas lapa
Goliat
KA veidseksperimentāls pavadonis
OperatorsBukarestes universitāte, Karogs: Rumānija Rumānija
IzgatavotājiBukarestes universitāte, Karogs: Rumānija Rumānija
Bāzes platformaCubeSat 1U
Starts13.02.2012. 10:00 UTC
Starta vietaKuru Karogs: Gviāna Gviāna
NesējraķeteVega
Palaists kopā arLARES, ALMASat-1, XaTcobeo, UniCubeSat-GG, ROBUSTA, e-st@r, MaSat-1, PW-Sat
Aktivitātes beigas13.02.2012.
Beigu datums02.01.2015.
NSSDC ID2012-006D
SCN38080
Masa1 kg
Enerģijasaules baterijas
Centr. ķermenisZeme
Orbītas veidsLEO

Goliat (no rumāņu: "Goliāts") bija Rumānijas pirmais pavadonis. Tas orbītā tika palaists nesējraķetes Vega pirmajā lidojumā 2012. gada 13. februārī. Pēc ievadīšanas orbītā ar to neizdevās nodibināt sakarus.

Pavadonis izgatavots Bukarestes universitātē ar Rumānijas kosmosa aģentūras atbalstu. Projektu finansēja Rumānijas izglītības ministrija.

Goliat ar masu aptuveni 1 kg izgatavots CubeSat 1U formas. Pavadonī bija uzstādīti trīs zinātniskie instrumenti. 3 megapikseļu kamera CICLOP ar lēcu komplektu paredzēta Zemes virsmas fotografēšanai. Detektors DOSE-N paredzēts radiācijas mērīšanai kosmiskā aparāta iekšienē. Detektors SAMIS paredzēts mikrometeorīdu detektēšanai, mērot to trieciena kinētisko enerģiju.

Lidojuma gaita[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Goliat tika palaists 2012. gada 13. februārī 10:00 UTC ar nesējraķeti Vega no Gviānas kosmiskā centra. Vega, kas ir vairāku Eiropas valstu kopražojums, šis bija pirmais lidojums. Kopā ar Goliat tika palaisti arī pavadoņi LARES, ALMASat-1, XaTcobeo, UniCubeSat-GG, ROBUSTA, e-st@r, MaSat-1 un PW-Sat.

26. februārī parādījās informācija par to, ka orbītā Goliat nekontrolēti griežas, tam nedarbojas stabilizācijas sistēma.[1] Pavadonis vienu reizi bija nosūtījis kļūdainu telemetriju, bet sakarus ar to neizdevās nodibināt.[2] 2015. gada 2. janvārī Goliat iegāja atmosfērā un sadega.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]