Haralds Sīmanis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Haralds Sīmanis
H Simanis 2006 alb.jpg
Galvenā informācija
Dzimis 1951. gada 12. jūnijā (71 gads)
Valsts karogs: Padomju Savienība Cēsis, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Žanri tautas mūzika, rokmūzika
Nodarbošanās dziedātājs
ērģelnieks
jumiķis
Instrumenti vokāls, ērģeles, ģitāra
Darbības gadi 1976 — pašlaik
Izdevēji Mikrofona Ieraksti
Darbība ar

Haralds Sīmanis (dzimis 1951. gada 12. jūnijā Cēsīs) ir latviešu dziesminieks. Pēc profesijas — jumiķis.[1]

Dzimis 1951. gadā Cēsīs jauktā čigānu-latviešu ģimenē.[2] Muzikālo izglītību nav ieguvis, bet ģitāras un ērģeļu spēli apguvis pašmācības ceļā. Jau 1970. gados Sīmanis uzsāka sadarbību ar Arvīdu Ulmi, kura dzeju savās dziesmās izmanto joprojām. 1976. gadā sacerējis poēmu ērģelēm "Mīlestība nekad nebeidzas", divus gadus vēlāk dziesmu ciklu "Likteņa lietavas", bet 1979. gadā — ciklu "Par zāli, sāli un Tevi".

Plašāku atpazīstamību H. Sīmanis ieguva 1980. gadā, kad "Mikrofona dziesmu aptaujas" noslēguma koncertā izpildīja savu balādi "Ezers", kas ar savu skanējumu krasi atšķīrās no visa, kas līdz tam ir ticis pārraidīts Latvijas televīzijā. Astoņdesmito gadu sākumā viņš darbojās profesionālajos Filharmonijas kolektīvos "Tip Top" un "Lāčplēsis", tomēr pēc dažiem gadiem izvēlējās muzicēt individuāli.

1984. gadā Sīmanis iesaistījās Arvīda Ulmes organizētajā "Vides Aizsardzības kluba" priekštecī "Pieminekļu aizsardzības centrs", kura darbība Latvijā, iespējams, ievadīja Trešās atmodas sākumu. "Pieminekļu aizsardzības centrs" organizēja jumtu nomaiņu vairākām Latvijas baznīcām un mūziķis tam palīdzēja ar savām jumiķa iemaņām.

Arī turpmākajos gados H. Sīmanis visbiežāk muzicēja viens, uzstājoties baznīcās, kur bija iespēja izmantot ērģeles. Pēdējos gados viņam izveidojās sadarbība arī ar Ievu Akurateri, Ilzi Grunti un citiem mūziķiem.

2012. gadā LNT šovā "Latvijas Zelta talanti" Haralda Sīmaņa dziesmu "Ezers" izpildīja Agita Gabranova, izpelnoties žūrijas un skatītāju atzinību.[3]

Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Es strauta malā slāpēs eju bojā (MC), (1995)
  • Starp divām gaismām (MC), (1996)
  • Starp divām gaismām/ Izlase (CD) (2006)
  • Es esmu rīts (CD) (2012)
  • Par zāli, par sāli un Tevi (CD) (2014)
  • Pasaka Par Atslēdziņu (2014)

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]