Hello Kitty

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Hello Kitty
Sanrio tēls
Hello Kitty
Hello Kitty
Pirmā parādīšanās

1974. gadā
Autors

Juko Simidzu
Pilnais vārds

Kitija Vaita (Kitty White)[1]
Informācija
Dzimums sieviete
Ģimene Mimmy (dvīņumāsa)
George (tēvs)
Mary (māte)
Anthony (vectēvs)
Margaret (vecmāte)
Charmmy Kitty (mājdzīvnieks)
Dear Daniel (bērnības draugs)
Tautība angliete

Hello Kitty (japāņu: ハロー・キティ, Harō Kiti), zināma arī kā Kitija Vaita (angļu: Kitty White, japāņu: キティ・ホワイト), ir japāņu kompānijas Sanrio izstrādāts tēls, kuru ir izveidojusi māksliniece Juko Simidzu un šobrīd pilnveidojis Juko Jamaguči. Sanrio attēlo Hello Kitty kā japāņu Bobtail sieviešu gijinka (antropomorfizācija). Pēc viņas stāstītā, viņa ir mūžīga 3. klases skolniece, kura dzīvo ārpus Londonas. Sanrio 2018. gadā paziņoja, ka Hello Kitty dzimšanas diena ir 1. novembris. Kopš multfilmas varoņa izveides Hello Kitty ir kļuvusi par mediju franšīzi, kas ietver produktu līniju, apģērbu apģērbu, rotaļlietu līniju, manga komiksus, anime sērijas, populāro mūziku un citus plašsaziņas līdzekļus.

Neilgi pēc radīšanas 1974. gadā Sanrio 1975. gada martā ieviesa Hello Kitty vinila monētu maku. Sanrio 1976. gadā atnesa personāžu uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Līdz 2010. gadam Sanrio bija izveidojis Hello Kitty par globāla mārketinga fenomenu ar 6 miljardu dolāru vērtību gadā. Līdz 2014. gadam, kad Hello Kitty bija 40 gadu, viņas vērtība bija aptuveni 8 miljardi USD gadā. 2019. gadā Hello Kitty ir otrā visu laiku lielākā franšīze aiz Pokémon, kas dzīves laikā ir radījusi 80 miljardus USD mazumtirdzniecībā.

Ir saražoti vairāki bērniem domāti seriāli Hello Kitty, kā arī vairāki mangas komiksi un anime filmas. Ir trīs Sanrio atrakciju parki, kuru pamatā ir Hello Kitty: Harmonyland Hidži, Ōita, Japāna, Sanrio Puroland Tama New Town, Tokijā, Japānā un Sanrio Hello Kitty Town Iskandar Puteri, Johor, Malaizijā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Hello Kitty». Sanrio. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2011. gada 24. jūnijs. Skatīts: 2010. gada 22. decembris.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]