Jēkabpils Sporta skola

Vikipēdijas lapa
Jēkabpils Sporta skola
Jēkabpils Sporta skola
Atrašanās vieta
Brīvības ielā 289, Jēkabpils, Karogs: Latvija Latvija
Informācija
Skolas tips Sporta skola
Dibināta 1956
Direktors Edgars Lamba
Pedagoģisko darbinieku skaits 18[1]
Skolēnu skaits 408[2]
Mājaslapa

Jēkabpils Sporta skola ir pašvaldības dibināta profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde Jēkabpilī, kas atrodas Daugavas kreisajā pusē, Jēkabpils sporta centra teritorijā. Adrese: Brīvības ielā 289.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sporta skola ar nosaukumu Jēkabpils bērnu un jauniešu sporta skola tika dibināta 1956. gadā un sāka darboties 1. septembrī ar vieglatlētikas un volejbola nodaļām. Par skolas pirmo direktori kļuva Valda Šekova. 1987. gadā skola tika reorganizēta, iekļaujot to sporta apvienībā "Vārpa", kuras priekšsēdētājs bija J. Knodze. 1992. gadā "Vārpa" tika likvidēta, uz tās bāzes izveidojot Jēkabpils rajona fiziskās kultūras un sporta nodaļu, ko vadīja A. Seimuškāns. Šī paša gada 5. maijā A.Seimuškāns nodaļā izveidoja Jēkabpils Bērnu un jauniešu sporta skolu, pieņemot darbā 17 trenerus, kā arī direktoru Guntaru Rezevski. No 1993. gada 1. septembra par skolas direktoru kļuva Edgars Lamba.[2] 2000. gada 9. februārī izglītības iestāde saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas reģistrācijas apliecību kā Jēkabpils rajona sporta skola, bet 2010. gada 26. janvārī kā Jēkabpils Sporta skola.[3]

Darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skolas darbības mērķis ir organizēt un īstenot izglītību, veidojot izglītības vidi un nodrošinot profesionālās ievirzes sporta izglītības mērķu sasniegšanu, kuru rezultātā iegūtu fiziski, emocionāli un garīgi attīstītas personības, kas būtu motivētas aktīvam dzīvesveidam, apzinoties sporta pozitīvo ietekmi indivīda izaugsmē un veidošanā.

Izglītības iestāde īsteno septiņas akreditētas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas: futbols, basketbols, volejbols, handbols, vieglatlētika, šahs un galda teniss.

Skolā tiek pieņemti audzēkņi no sešu gadu vecuma, nodarbību veikšanai tiek izmantotas sporta centra un vispārizglītojošo skolu bāzes. Vasaras periodā skola organizē sporta un atpūtas treniņnometnes Latvijā un ārzemēs.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 Jēkabpils Sporta skola www.jekabpilssportaskola.lv
  2. 2,0 2,1 Jēkabpils sporta skola Arhivēts 2010. gada 8. augustā, Wayback Machine vietnē. www.jekabpils.lv
  3. Nedaudz vēstures www.jekabpilssportaskola.lv

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]