Laivu iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Laivu iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Laivu iela
Laivu iela
Laivu iela (pa kreisi) un vienīgā šai ielai piesaistītā ēka.
Ielas novietojums Rīgā
Riga Laivu iela karte.png
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.gif Rīga
Priekšpilsēta Zemgales priekšpilsēta
Apkaime Torņakalns
Garums 120 m
Joslu skaits 2
Segums asfalts
Sabiedriskais transports
Autobuss 26.
Trolejbuss 27.
Cits nakts autobuss N10

Laivu iela ir neliela iela Rīgā, Zemgales priekšpilsētā, Torņakalnā un Lucavsalā. Tā sākas krustojumā ar Buru ielu, kur viena no Buru ielas daļām ir uzskatāma par Laivu ielas turpinājumu Jelgavas ielas virzienā, un turpinās līdz Mūkusalas ielai. Tā sastāv no divām savstarpēji neatdalītām braukšanas joslām, pa vienai katrā virzienā. Visā garumā iela klāta ar asfalta segumu, tās kopējais garums ir aptuveni 120 metri. Oficiāli Laivu ielā ir tikai viena adrese — Laivu iela 1.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Laivu iela pirmoreiz Rīgas adrešu grāmatā minēta laika posmā no 1880. līdz 1883. gadam ar savu tagadējo nosaukumu, kuru tā, līdzīgi kā daudzas citas Torņakalna ielas, saglabājusi neskartu līdz pat mūsdienām. Nereti ielas nosaukums tiek dēvēts vienskaitlī, proti, Laivas iela.[1]

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Laivu iela ir aptuveni 100 metrus gara iela netālu no Daugavas, Torņakalna apkaimes austrumos. Tā sākas Y veida krustojumā ar Buru ielu, kur viena no Buru ielas daļām ir Laivu ielas turpinājums Jelgavas ielas virzienā, un iet austrumu virzienā. Laivu iela beidzas pēc aptuveni 120 metriem iepretīm Bieķengrāvim, krustojumā ar Mūkusalas ielu. Nepāra numuru pusē atrodas koka dzīvojamās ēkas, savukārt nosacītajā pāra numuru pusē — industriālā apbūve. Oficiāli Laivu ielā ir tikai viena adrese — Laivu iela 1.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Laivu iela ir savienota ar šādām ielām:

Infrastrukūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sabiedriskais transports[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Laivu ielā sabiedriskā transporta satiksmi uztur viena autobusa un viena trolejbusu līnija, attiecīgi 26. maršruta autobusi un 27. maršruta trolejbusi. Naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu ielu izmanto arī nakts autobusu satiksmes uz Ziepnniekkalnu nodrošināšanai (N10 maršruts). Laivu ielā neatrodas neviena sabiedriskā transporta pieturvieta. Papildus iepriekšminētajam, iela tiek izmantota arī trolejbusu nokļūšanai uz 2. trolejbusu parku Jelgavas ielā.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Torņakalna ielas». citariga.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2018. gada 2. jūlijā.