Loču iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Loču iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Loču iela
Loču iela
Loču iela pie Balasta dambja un Ogļu ielas (skats Matrožu ielas virzienā)
Ielas novietojums Rīgā
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Ķīpsala
Garums 110 m
Vēsturiskie
nosaukumi
Lasmaņu iela
Joslu skaits 1—2
Segums asfalts, zemes ceļš
Loču iela Vikikrātuvē

Loču iela ir neliela iela Rīgā, Kurzemes rajonā, Ķīpsalā. Tā sākas krustojumā ar Matrožu ielu, virzās Ķīpsalas austrumu virzienā, iela beidzas krustojumā ar Ogļu ielu un Balasta dambi. Kopējais ielas garums — 110 metri, tā posmā no Matrožu ielas līdz iebrauktuvei teritorijā ar adresi Balasta dambis 80a izveidojusies kā šaurs zemes ceļš, atlikusī ielas daļa klāta ar asfalta segumu. Šajā posmā ielai ir divas braukšanas joslas un tās abās brauktuves pusēs izbūvēta gājēju ietve. Ielā atrodas noliktavas, biroju ēka, kā arī dzīvojamā ēka (Loču iela 7), kura ir vienīgā no visām būvēm, kam Loču ielā piešķirta adrese.

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Loču iela ir 110 metrus gara ieliņa Ķīpsalas apkaimes ziemeļu daļā. Tā sākas krustojumā ar Matrožu ielu un virzās austrumu virzienā kā šaurs zemes ceļš, pie iebrauktuves teritorijā pēc adreses Balasta dambis 80a pārtop mazliet platākā asfaltētā ceļā. Loču iela beidzas krustojumā ar Ogļu ielu nepāra numuru pusē un Balasta dambi pāra numuru pusē.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iela iekļauta Rīgas ielu sarakstā kopš 19. gadsimta 80. gadiem ar nosaukumu Lasmaņu iela (Lotsen Strasse, arī Lootsen Strasse), kopš 20. gadsimta 20. gadiem Rīgas kartēs un adrešu grāmatās uzrādīta ar nosaukumu Loču iela. Sākotnēji iela gar Ķīpsalas apbūvētās teritorijas robežu no Balasta dambja līdz Zundam. 19. gadsimta 70. un 80. gados ielai ziemeļu pusē piekļāvās Lodera kokzāģētavas kokmateriālu krautuves teritorija. Līdz 1940. gadam apbūve un oficiāla numerācija tikai vienā zemes gabalā (nr. 7). Vācu okupācijas laikā nosaukums Lotsenstrasse (Loču iela). Pēckara gados likvidēts ielas posms starp kādreizējo Balasta dambja posmu un Ogļu ielu.

Loču ielas galā pie Zunda 20. gadsimta 20. gados darbojās Jāņa Krumolda (Krumulda) kuģu būvētava (paša zemes gabalā; J. Krumolda īpašumā tolaik bija arī zemes gabals ar dzīvojamo ēku Roņsalas ielā 1).

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Loču iela ir savienota ar šādām ielām:

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]


Koordinātas: 56°57′42″N 24°04′51″E / 56.9617°N 24.0808°E / 56.9617; 24.0808