Pāriet uz saturu

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte

Vikipēdijas lapa
Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
Faculty of Business, Economics and Management
Dibināta 1919
Tips Publiska
Dekāns Gundars Bērziņš
Studenti 2207 (2019)
Atrašanās vieta Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Mājaslapa www.bvef.lu.lv

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte ir viena no Latvijas Universitātes (LU) fakultātēm. Tā ir lielākā Latvijas Universitātes fakultāte, kas piedāvā studētgribētājiem 7 pamatstudiju (bakalaura) programmas, 9 augstākā līmeņa (maģistra) studiju programmas un 3 doktora studiju programmas.

Fakultātē strādā ap 200 pasniedzēju, no kuriem 53 ir profesori un asociētie profesori.

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes pirmsākumi meklējami 1919. gadā dibinātajā Latvijas Augstskolas Tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātē, kuru 1940. gadā sadalīja un izveidoja LVU Ekonomikas fakultāti un LVU Juridisko fakultāti. Tomēr 1955. gadā abas fakultātes atkal apvienoja Ekonomikas fakultātē. Nedaudz vēlāk 1957. gadā to pārdēvēja par Ekonomikas un juridisko fakultāti.

1967. gadā to atkal sadalīja LVU Juridiskajā un filozofijas fakultātē un LVU Ekonomikas fakultātē. 1974. gadā no LVU Ekonomikas fakultātes atdalīja LVU Finansu un tirdzniecības fakultāti un 1987. gadā izveidoja LVU Vadības un ekonomiskās informātikas fakultāti. 1970. gadu beigās Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultāte pārcēlās uz esošo adresi Aspazijas bulvārī.[1] 1997. gadā to pārveidoja par LU Ekonomikas un vadības fakultāti.[2] 2016. gadā fakultāte pārsaukta par LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti.[3]

Katedras un vadošie docētāji (2015)

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studentu pašpārvalde

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studentu pašpārvalde[4] ir brīvprātīga studentu organizācija, kas pārstāv LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes studentu intereses. Studentu pašpārvalde bagātina studentu dzīvi, padarot to krāšņāku, pozitīvāku un kultūras pasākumiem bagātāku, paralēli pārstāvot studentus arī akadēmiskajos jautājumos. Dalība LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes Studentu pašpārvaldē (BVEF SP) pievieno studijām papildu vērtību. Tā ir iespēja mācīties neformālā gaisotnē – kandidējot un darbojoties LU Studentu padomē, kā arī praktizēt to, ko studē, organizēt pasākumus vai parādīt kādu citu savu talantu. Jebkurš students ir gaidīts BVEF SP visa gada garumā, lai iestātos un darbotos, vērstos pēc palīdzības vai padoma.

BVEF SP biedri darbojas ne tikai pašpārvaldē un fakultātē, bet arī dažādās Latvijas Universitātes institūcijās, pārstāvot tajās studentu intereses.

  1. «Aspazijas bulvāris 5 vēsture».
  2. «par fakultāti». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 2. septembrī. Skatīts: 2016. gada 13. augustā.
  3. «LU EVF maina nosaukumu». Delfi.
  4. «LU BVEF Studentu pašpārvaldes mājaslapa».

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]