Londonas Universitāte

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Londonas Universitāte
University of London
Londonas Universitāte
Londonas Universitātes galvenā ēka
Dibināta 1836
Tips Publiska izpētes universitāte
Studenti 185 000
Atrašanās vieta Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Londona, Anglija, Lielbritānija
Krāsa(-s)             
Mājaslapa www.london.ac.uk

Londonas Universitāte (angļu: University of London) ir publiska izpētes universitāte, kas atrodas Lielbritānijas galvaspilsētā un lielākajā pilsētā Londonā. Universitāte sastāv no astoņpadsmit koledžām un desmit pētniecības institūtiem.

Londonas Universitāte ir otrā lielākā Lielbritānijas universitāte pēc pilna laika studentu skaita. Universitātē mācās vairāk kā 185 000 studentu, no kuriem vairāk kā 50 000 studenti mācās internacionālajās programmās.

Universitāte ir dibināta 1836. gadā, apvienojot Londonas Universitāti un Kinga koledžu.

Universitāti ir pabeiguši daudzi pazīstami cilvēki, no kuriem četri ir monarhi, 52 ir prezidenti vai premjerministri, 74 — Nobela miera prēmijas laureāti, seši — Grammy ieguvēji, divi — Oskara ieguvēji un trīs — Olimpisko spēļu zelta medaļu ieguvēji.

Pazīstami absolventi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Universitāti ir pabeiguši četri monarhi no kuriem pazīstamākais ir pašreizējā Dānijas karaliene Margrēte II. To ir pabeiguši arī Norvēģijas kroņprincis Hokons un viņa sieva Mete Mārita. Universitāti ir pabeiguši arī 52 prezidenti vai premjerministri no kuriem pazīstamākie ir Džons Kenedijs, Heinrihs Brīnings, Radživs Gandijs, Džuničiro Koidzumi, Ramzejs Makdonalds, Roberts Mugabe, Kvame Nkruma, Romāno Prodi un Kosts Simitis.

Universitāti ir pabeiguši 74 Nobela miera prēmijas laureāti no kuriem pazīstamākie ir Nelsons Mandela, Filips Noels-Beikers, Auna Sana Su Či, Dezmonds Tutu, Vole Šojinka, Bērtrands Rasels, Džordžs Bernards Šovs, Rabindranats Tagore, Tomass Stērnss Eliots, Vole Šojinka kā arī Mario Vargass Ljosa. Universitāti ir pabeiguši arī daudzi pazīstami zinātnieki kā Tomass Hakslijs, Aleksandrs Greiems Bells, Čārlzs Vitstons, Edvards Dženners, Florence Naitingeila un Tomass Jangs.

Universitāti mākslas novirzienā ir pabeiguši daudzi pazīstami mākslinieki un rakstnieki kā Arnolds Benets, Gilberts Kīts Čestertons, Arturs Klārks, Džordžs Eljots, Tomass Stērnss Eliots, Tomass Hārdijs, Džons Kītss, Somersets Moems, Džons Raskins, Lao Še, Herberts Velss un Virdžīnija Vulfa. To ir pabeidzis arī angļu aktieris Greiems Čepmens.

Universitāti ir pabeiguši arī daudzi pazīstami mūziķi kā Džons Keils, Kriss Mārtins, Vills Čempions, Džons Dīkons, Brūss Dikinsons, Miks Džegers, Eltons Džons, Braiens Mejs, Braiens Molko, Saimons Retls, Arturs Salivens un Daido.

Universitāti ir pabeiguši arī pazīstami sportisti no kuriem trīs ir Olimpisko spēļu zelta medaļu ieguvēji kā, piemēram, Rodžers Banisters.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]