Luminor Group

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Luminor Group
Darbības joma finanses
Dibināts 2017. gads
Galvenās personas Erki Rāzuke (Valdes priekšsēdētājs)
Nils Melngailis, Padomes priekšsēdētājs
Pakalpojumi bankas pakalpojumi
Īpašnieks(-i) The Blackstone Group L.P.

Luminor Group ir banku grupa Baltijas valstīs. Tās mātes uzņēmums ir Zviedrijā reģistrēts uzņēmums Luminor Group AB[1]. Grupa izveidota 2017. gadā, apvienojot DNB un Nordea bankas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Luminor ir Igaunijā reģistrēta banka Luminor Bank AS ar filiālēm Latvijā un Lietuvā.

Luminor īpašnieki ir investīciju fonds The Blackstone Group L.P. (60 % kapitāldaļu), Nordea (20 %) un DNB (20 %).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2016. gada 25. augustā tika izplatīta informācija, ka akcionāri plāno apvienot DNB un Nordea bankas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Jaunā banka tiks reģistrēta Igaunijā un strādās ar filiālēm Latvijā un Lietuvā. Darījums varētu tikt pabeigts 2017. gada 2. ceturksnī.[2] 2017. gada 7. marta paziņots apvienotās bankas jaunais zīmols Luminor, kas izveidots, sadarbojoties ar zīmolu konsultāciju aģentūru FutureBrand.[3] 2017. gada septembrī Eiropas Komisija apstiprināja Nordea un DNB darbības apvienošanu Baltijas valstīs.[4] Apvienotās banku grupas atklāšana notika 1. oktobrī.[5] Apvienošanās pilnībā pabeigta 2019. gada 2. janvārī.

2018. gada 13. septembrī tika paziņots, ka konsorcijs, ko vada investīciju fonds The Blackstone Group L.P. iegādāsies 60 % Luminor akciju.[6] 2019. gada 22. janvārī Eiropas Komisija atļāva Blackstone iegādāties Igaunijas Luminor Bank; darījums tika pabeigts 30. septembrī. Nordea un DNB saglabāja 20 % kapitāldaļu katra.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]