Infortar

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
AS Infortar
Tips Akciju sabiedrība
Dibināts 1997. gads
Galvenais birojs Tallina, Karogs: Igaunija Igaunija
Pakalpojumi investīcijas
Mājaslapa infortar.ee

AS Infortar ir Igaunijas investīciju sabiedrība. Dibināta 1997. gadā. Galvenais birojs atrodas Tallinā.

Infortar pieder 38 % kuģniecības uzņēmuma Tallink kapitāldaļu, 67 % enerģētikas uzņēmuma Eesti Gaas kapitāldaļu. Tā īpašumā ir viesnīcas un nekustamie īpašumi Tallinā un Rīgā. Infortar pārvalda taksometru biznesu (Tallink Takso), izdevniecību Vaba Maa, valūtas maiņas biznesu H.T. Valuuta, virtuves piederumu tirdzniecību Gastrolink.

Uzņēmuma īpašnieki ir Enns Pants, Kalevs Jervelills un Ains Hanšmits.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Investīciju sabiedrību 1997. gadā dibināja privāti investori, lai ieguldītu līdzekļus kuģniecībā Tallink, kas tajā laikā piedzīvoja lielas grūtības. Sākotnēji Infortar koncentrējās uz investīcijām Tallink, bet kopš 2004. gada tā iesaistījās nekustamo īpašumu un transporta biznesā.

2016. gadā Infortar, Eesti Gaas padomes loceklis Ārne Sārs, Latvijas Gāze padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis un tranzīta uzņēmējs Viktors Golinskis[1] dibināja uzņēmumu OÜ Trilini Energy ar mērķi pirkt Eesti Gaas. 23. februārī paziņots, ka Trilini Energy no Fortum Heat and Gas Oy pērk tam piederošo vairākumu Eesti Gaas kapitāldaļu (51,38 %).[2] Darījums pēc Igaunijas Konkurences padomes atļaujas saņemšanas pabeigts 31. martā. Trilini Energy bija arī izteicis pirkšanas piedāvājumu citiem Eesti Gaas akcionāriem Gazprom un Itera Latvija.[2] 13. maijā Trilini Energy noslēdza līgumu ar Gazprom par tam piederošo Eesti Gaas 37,03 % kapitāldaļu pirkšanu.[3] Augustā Trilini Energy no SIA Itera Latvija nopirka 10,02 % Eesti Gaas akciju. Līdz ar to Trilini Energy bija ieguvis 98,43 % Eesti Gaas kapitāldaļu. Septembrī Infortar daudzajiem mazajiem akcionāriem izteica akciju izpirkšanas piedāvājumu.[4] Decembrī Trilini kļuva par vienīgo Eesti Gaas īpašnieku.[5] 2017. gadā Eesti Gaas akcijas tika sadalītas Trilini Energy akcionāriem: Infortar (67 %), IGLATS OÜ (12,5 %), SKVL Vara OÜ (10,5 %), GVA SISTEMS OÜ (10 %).

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]