Pāriet uz saturu

Neidentificēts lidojošs objekts

Vikipēdijas lapa
"GIMBAL" Pentagona NLO video, 2015. gada janvāris
Iespējama NLO virs Ņūdžersijas attēls, ASV 1952. gads

Neidentificēts jeb neatpazīts lidojošs objekts (saīsinājumā NLO) ir gaismas parādība atmosfērā vai fizisks objekts, kura izcelsme subjektīvu vai objektīvu iemeslu pēc nav zināma.[1][2] Pēc fiksēto novērojumu izmeklēšanas lielāko daļu NLO identificē kā zināmus objektus vai atmosfēras parādības, tomēr neliels skaits novērojumu paliek neizskaidroti.

Bieži par NLO sauc objektus, par kuru izcelsmi uzskata citas planētas vai galaktikas. Saīsinājumu NLO reizēm kļūdaini atšifrē kā "nezināms lidojošs objekts", un sarunvalodā uz tiem var atsaukties kā "lidojošajiem šķīvīšiem".

Ziņojumu skaits par iespējamiem NLO strauji pieauga pēc pirmā plaši publicētā ASV novērojuma, par kuru ziņoja privātais pilots Kenets Arnolds 1947. gada jūnijā, tā rodoties populārajiem jēdzieniem "lidojošais šķīvītis" un "lidojošs disks".[3]

NLO Latvijā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Arī Latvijā ir bijuši vairāki NLO novērojumi.[4] Bieži tie novēroti virs Liepājas ezera, Rīgā, Daugavpilī, Višķu pagastā un citur.

2008. gada 22. jūnija naktī tika nofilmēts NLO virs Liepājas ezera. Tas bija lodveida gaismu izstarojošs objekts.[nepieciešama atsauce]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «NLO». tezaurs.lv. Skatīts: 2024. gada 1. maijā.
  2. «50 U.S. Code § 3373 - Establishment of All-domain Anomaly Resolution Office». LII / Legal Information Institute (angļu). Skatīts: 2024-03-21.
  3. «The Man Who Introduced the World to Flying Saucers». The Atlantic.
  4. «Top 11: neparastākie un neizskaidrojamākie NLO Latvijā». delfi.lv. 2013. gada 5. janvārī. Skatīts: 2024. gada 1. maijā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]