Nikolajs Gudaņecs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Nikolajs Gudaņecs
Николай Леонардович Гуданец
Personīgā informācija
Dzimis 1957. gada 17. maijā (63 gadi)
Rīga, Latvijas PSR, Karogs: Padomju Savienība PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība Latvijas krievs
Dzīvesbiedre Ināra Ozerska
Literārā darbība
Nodarbošanās rakstnieks, dzejnieks
Valoda krievu valoda
Temati zinātniskā fantastika
Augstskola Latvijas Valsts Universitāte

Nikolajs Gudaņecs (Николай Леонардович Гуданец; dzimis 1957. gada 17. maijā) ir Latvijas krievu izcelsmes dzejnieks un rakstnieks. Nikolajs Gudaņecs ir publicējis dzejoļu krājumus, fantastikas romānus un stāstus. Gudaņecs atdzejojis un tulkojis no latviešu valodas uz krievu dzejoļus un prozas darbus, kā arī krievu valodā atdzejojis 18. gadsimta angļu dzeju. Viņa paša darbi ir pārtulkoti citās valodās.

Nikolajs Gudaņecs ir Latvijas Rakstnieku savienības un Krievijas Rakstnieku savienības biedrs. Viņš ir Rakstnieku fantastu apvienības dalībnieks. Gudaņecs ir Starptautiskās Neatkarīgo ekspertu asociācijas loceklis.

1974. gadā avīzē Sovetskaja Molodjož publicēts pirmais Nikolaja Gudaņeca dzejolis. 1979. gadā Gudaņecs absolvēja Latvijas Valsts Universitātes Filoloģijas fakultāti. 1980. gadā izdevniecībā Liesma tika izdots viņa pirmais dzejoļu krājums «Autobiogrāfija» (Автобиография). 1982. gadā krājumā «Platīna gredzens» (Платиновый обруч) publicēti pirmie Nikolaja Gudaņeca prozas darbi fantastikas žanrā. 1986. gadā Nikolajs Gudaņecs kļuva par Latvijas PSR Rakstnieku savienības un PSRS Rakstnieku savienības locekli. Viņš aizstāvēja kandidāta disertāciju par tēmu «Dzejošanas māksla». Ilgus gadus Nikolajs Gudaņecs vadīja Latvijas Rakstnieku savienības jauno literātu apvienības krievu nodaļu.

Nikolajs Gudaņecs strādājis dažādus darbos; viņš ir bijis skolotājs, kurinātājs, betonētājs, tehniskās kontroles nodaļas kontrolieris, žurnālists. 1999. gadā viņš kļuva par literāri publicistiskā žurnāla «Špiļ» (Шпиль, Smaile) redaktoru. Kopš 2002. gada Nikolajs Gudaņecs Transporta un sakaru institūtā pasniedz datorzinātnes.

Latviski tulkoti Nikolaja Gudaņeca fantastiskie stāsti "Šķirsts", "Dūksnājs" un "Zemenes janvārī", publicēti žurnālā "Zinātne un tehnika".

Darbi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Fantastikas romāni[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • «Poligons» (Полигон), 1996.
  • «Pārkāpējs» (Нарушитель), 1996.
  • «Planēta, uz kuras slepkavo» (Планета, на которой убивают), 1996.
  • «Pa ceļam uz rudeni» (По дороге в осень), 1997.
  • «Ķīlnieki» (Заложники), 1998.
  • «Virspavēlnieks» (Главнокомандующий), 2001.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]