Latvijas Rakstnieku savienība

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Latvijas Rakstnieku savienība
Abreviatūra LRS
Izveide 1940
Galvenā mītne Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Tīmekļa vietne www.rakstnieciba.lv

Latvijas Rakstnieku savienība ir profesionāla sabiedriska organizācija.[1] Savienība tika dibināta 1940. gadā.[1] Tās biedri ir Latvijā un ārzemēs dzīvojoši latviešu literatūras darbinieki — dzejnieki, literatūrzinātnieki, prozaiķi u.c. Tāpat savienībā tiek apvienoti Latvijā dzīvojoši cittautu literāti.[1] Savienības galvenie mērķi ir veicināt latviešu literatūras attīstību, kā arī aizstāvēt biedru intereses un tiesības. Latvijas Rakstnieku savienība organizē Dzejas dienas, kā arī piešķir Literatūras gada balvu. Savienībai ir vairāk nekā 300 biedru. Tā atrodas Aleksandra Čaka ielā 37, Rīgā, tās priekšsēdis ir Arno Jundze.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1988. gada 23. martā Latvijas Rakstnieku savienība izveidoja staļinisma ļaundarību apzināšanas komisiju Jāņa Stradiņa vadībā. 1. - 2. jūnijā Latvijas Rakstnieku savienība un citas radošās savienības Rīgas Kongresu namā organizēja lielu Radošo savienību plēnumu, kurā televīzijas raidījuma "Globuss" politisko notikumu komentētājs Mavriks Vulfsons kā pirmais atklāti nolasīja Molotova—Ribentropa pakta slepenos protokolus un publiskoja Latvijas okupācijas faktu.[2] Tas bija viens no notikumiem, kas ierosināja Atmodas kustības sākumu Latvijā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 1,2 Latvijas enciklopēdija. 4. sējums. Rīga : Valērija Belokoņa izdevniecība. 2007. 891. lpp. ISBN 978-9984-9482-4-9.
  2. Miris Mavriks Vulfsons Diena.lv

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]