Osvalds Zebris

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Osvalds Zebris
Personīgā informācija
Dzimis 1975. gada 21. februārī (45 gadi)
Valsts karogs: Latvija Rīga
Tautība latvietis
Literārā darbība
Nodarbošanās rakstnieks, žurnālists
Valoda latviešu
Rakstīšanas laiks 2007—pašlaik
Žanri proza
Slavenākie darbi Gaiļu kalna ēnā
Augstskola LU

Osvalds Zebris (dzimis 1975. gada 21. februārī Rīgā) ir latviešu rakstnieks un žurnālists.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

O. Zebris[1] beidzis Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti, kur ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. Bijis žurnālists un redaktors laikrakstos „Diena” un „Neatkarīgā Rīta Avīze”, bijis žurnāla „Kapitāls” galvenais redaktors, vadījis portālu kulturasdiena.lv, kā arī bijis literarā žurnāla „Domuzīme” redaktors. Strādājis mārketinga komunikāciju jomā uzņēmumos „Hill and Knowlton Latvia” un „McCann”, 2013. gadā izveidojis uzņēmumu „Tekstu Cehs".

Ar rakstniecību nodarbojas kopš 2007. gada. 2008./2009. gadā piedalījies Latvijas Rakstnieku savienības organizētajā Literārajā akadēmijā. Pirmā grāmata, stāstu krājums „Brīvība tīklos” saņēma Literatūras gada balvu nominācijā "Spilgtākā debija". Pēc tam izdoti divi romāni: "Koka nama ļaudis" un "Gaiļu kalna ēnā". Abi ir tikuši nominēti Literatūras gada balvai kā gada labākie prozas darbi.

Ir Latvijas Rakstnieku savienības biedrs. 2016. un 2018. gadā ir vadījis Rakstnieku savienības Literārās akadēmijas prozas meistardarbnīcas. 2018./2019. g. strādā kā VKKF Literatūras nozares eksperts.

Par romānu "Gaiļu kalna ēnā" 2017. gadā Zebris saņem Eiropas Savienības Literatūras balvu.[2] Romāns tulkots angļu, ungāru, serbu un bulgāru valodā, tā izdošanas tiesības pārdotas 7 Eiropas valstīs. 2019. gadā romāns tiks izdots Serbijā (izdevn. Arete), Ungārijā (L'Harmattan) un Bulgārijā (Paradox).

Bibliogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Brīvība tīklos [stāsti]. Rīga: Jānis Roze, 2010.
  • Koka nama ļaudis [romāns]. Rīga: Dienas grāmata, 2013.
  • Gaiļu kalna ēnā [romāns]. Rīga: Dienas grāmata, 2014.
  • Māra [romāns]. Rīga: Dienas grāmata, 2019.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]