Pāriet uz saturu

Solaris Urbino 18 Hybrid

Vikipēdijas lapa
Solaris Urbino 18 Hybrid

Autobuss Solaris Urbino 18 Hybrid Drēzdenē

Pamatinformācija
Ražotājs Solaris Bus & Coach
Rūpnīca Valsts karogs: Polija Boļehovo-Osedle
Ražots 2006 — pašlaik
Tehniskā informācija
Garums 18 m
Platums 2,55 m
Augstums 3,25 m
Pašmasa 16 – 17,7 t
Grīdas tips zemā
Druvju skaits 4
Dzinējs Dīzeļdzinējs, elektrodzinējs
Sēdvietu skaits 33 – 53
Stāvvietu skaits 107 – 127
Pasažieri kopā 160 + 1
Pilsētas, kurās izmanto

Solaris Urbino 18 Hybrid ir zemās grīdas savienotais autobusu modelis, kas paredzēts pasažieru pārvadāšanai pilsētas robežās. To ražo Polijas autobūves uzņēmums Solaris Bus & Coach Polijā Boļehovo-Osedlē (netālu no Poznaņas), Lielpolijas vojevodistē. Solaris Urbino 18 Hybrid bija viens no pirmajiem hibrīdautobusu modeļiem Eiropā, tā sērijveida ražošana tika uzsākta 2006. gadā. Autobuss ir aprīkots ar diviem elektrodzinējiem un vienu dīzeļdzinēju.

Tehniskais raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dīzeļdzinējs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Par vienīgo autobusa Solaris Urbino 18 Hybrid dīzeļmotoru kalpo firmas Cummins ražotais dzinējs. Ražotājs piedāvā izvēli starp 8,9 litru ISLe4 dzinējs, kurš var attīstīt 340 Zs lielu jaudu, vai ISBe4 dzinēju, kurš var attīstīt 250 Zs lielu jaudu. Transportlīdzeklis atbilst Euro-4 izmešu gāzu normai.

Elektrodzinējs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Par autobusa galveno tehniskā aprīkojuma sastāvdaļu var uzskatīt divus elektromotorus, kuri katrs var attīstīt 75kW lielu jaudu. Elektriskā piedziņa sver 417 kg.

Rekuperācijas funkcija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Autobusa dzinēja nodalījumā ir uzstādīta 437 kg smaga Niķeļa-Metālhidrāta baterija, kura transportlīdzekļa bremzēšanas laikā neizlietoto elektromotora saražoto enerģiju spēj uzkrāt, tādējādi samazinot enerģijas zudumus un padarot efektīvāku elektromotora darbību. Autobusam uzsākot braukšanu, uzkrātā enerģija tiek patērēta. Pateicoties šādam baterijas darbības principam, tā nav ārēji jāuzlādē. Ražotājs ir paziņojis, ka baterijas kalpošanas ilgums varētu būt aptuveni seši gadi.

Izmēģināšana Rīgā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2012. gada februārī Rīga izmēģināšanas nolūkos no Polijas pilsētas Poznaņas saņēma Solaris Urbino 18 Hybrid autobusu. Tā svinīgā prezentācija notika 2012. gada 21. februārī RP SIA "Rīgas satiksme" 7. autobusu parkā Vestienas ielā.[1] Pasākumā piedalījās arī pārstāvji no uzņēmuma Solaris Bus & Coach.[1] No 2012. gada 17. līdz 26. februārim transportlīdzeklis kursēja pa 40. autobusu maršrutu. 28. februārī to nosūtīja atpakaļ uz Poznaņu, kur tas strādāja līdz 2021. gadam.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]