Valsts nekustamie īpašumi

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
VAS «Valsts nekustamie īpašumi»
Darbības joma Nekustamie īpašumi, valsts pārvalde
Galvenais birojs Vaļņu iela 28, Rīga, Latvija
Vērtība 136,7 milj. EUR (2015)[1]
Darbinieki 500
Tīmekļa vietne www.vni.lv
VAS «Valsts nekustamie īpašumi» ēka Rīgā, Vaļņu ielā 28

Valsts akciju sabiedrība «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) ir 1996. gada 17. maijā izveidotās valsts akciju sabiedrības «Valsts nekustamo īpašumu aģentūra» tiesību, saistību, funkciju, mantas un finanšu līdzekļu pārņēmēja. Saskaņā ar statūtiem VNĪ ir neprivatizējama valsts akciju sabiedrība, kurā visas kapitāla daļas pieder Latvijas valstij. Valstij piederošo kapitāla daļu turētāja ir LR Finanšu ministrija.

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» ir lielākais nekustamo īpašumu portfeļa turētājs Latvijā ar aptuveni 1600 hektāru zemes īpašumu kopplatību un ēku kopējo platību vairāk nekā miljons kvadrātmetru platībā visā valsts teritorijā.

VNĪ nodarbojas ar valsts nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un attīstību, kā arī nodrošina ar telpām valsts institūcijas.

Uzņēmuma darbības pamatvirzieni ir nekustamā īpašuma atsavināšana, iznomāšana, izīrēšana un apsaimniekošana, kā arī jaunu, valstiski nozīmīgu, būvniecības projektu attīstīšana un dažādu nekustamā īpašuma mērķprojektu realizēšana.

Papildus minētajam, VNĪ veic valstij piekrītošo nekustamo īpašumu apzināšanu un tiesisko reģistrāciju, kā arī pārstāv valsts intereses, kas saistītas ar VNĪ valdījumā esošajiem nekustamajiem īpašumiem visās valsts un pašvaldību iestādēs.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]