Vitālijs Kļičko

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Vitālijs Kļičko
Віта́лій Кличко́
Personas dati
Dzimis 1971. gada 19. jūlijā (50 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Belovodska, Kirgīzijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Kirgizstāna Kirgizstāna)
Tautība ukrainis
Augums 201 cm
Iesauka Ironfist
Profesionālā informācija
Pārstāvētā valsts Karogs: Ukraina Ukraina
Sporta veids Bokss
Disciplīna Smagsvars
Karjeras statistika 
Cīņas 47
Uzvaras 45
Uzvaras ar nokautu 41
Zaudējumi 2
Neizšķirti 0
Cīņas bez iznākuma 0

Vitālijs Kļičko (ukraiņu: Віта́лій Володи́мирович Кличко́; dzimis 1971. gada 19. jūlijā Belovodskā, Kirgīzijas PSR, PSRS) ir ukraiņu politiķis, bijušais bokseris, bijis pasaules čempions smagsvarā WBC versijā.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1971. gadā Belovodskas ciemā (43 km uz rietumiem no Kirgizstānas galvaspilsētas Biškekas) Padomju armijas kara lidotāja Vladimira Kličko ģimenē. Bērnību pavadīja dažādās padomju gaisa karaspēka vienību dislokācijas vietās Vidusāzijā un Čehoslovākijā (1980—1985).[1]

1985. gadā viņa vecāku ģimene pārcēlās uz dzīvi Kijevā, kur Vitālijs Kļičko paralēli mācībām sāka nodarboties ar kikboksu. Bija Ukrainas čempions kikboksā un PSRS kikboksa junioru izlases dalībnieks 1989. gadā. Pēc Ukrainas neatkarības atjaunošanas studēja sporta pedagoģiju Perejaslavļas-Hmeļņickas pedagoģiskajā institūtā. Pēc institūta beigšanas 1996. gadā iestājās aspirantūrā Ukrainas Nacionālajā Fiziskās audzināšanas un sporta universitātē Kijevā un apprecējās ar sportisti Natāliju Jegorovu. Līdztekus studijām sāka nodarboties ar profesionālo boksu, no 1998. gada periodiski dzīvoja Hamburgā, piedalījās profesionālā boksa cīņās Vācijā. 2000. gadā Kijevā aizstāvēja zinātņu kandidāta disertāciju "Bokseru spēju noteikšanas metodika ar daudzetapu sporta atlases sistēmas palīdzību".[2]

Boksa karjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmoreiz viņš pasaules čempiona titulu WBC versijā izcīnīja 2004. gadā.[3] Viņam ir otrs augstvērtīgākais nokautu procents (87,23%) starp visiem bokseriem pēc Rokija Marčiāno. Kļičko ir piederējuši trīs Pasaules čempiona tituli (WBC, WBO un The Ring versijā). Pirmais profesionālais pasaules čempions boksā ar zinātņu doktora grādu.

Viņa jaunākais brālis Vladimirs Kļičko arī ir bokseris, pašreizējais pasaules čempions smagsvariem dažādās versijās.

Politiskā karjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2010. gadā V. Kļičko kļuva par politiskās partijas UDAR līderi. 2012. gada Ukrainas parlamenta vēlēšanās viņu ievēlēja par parlamenta deputātu, viņš vada savas partijas frakciju. 2013. gada 24. oktobrī Kļičko paziņoja, ka kandidēs 2015. gada Ukrainas prezidenta vēlēšanās. Viņš aktīvi piedalās Eiromaidana protesta demonstrācijās Kijevā.

2014. gada maijā tika ievēlēts par Kijevas mēru.[4]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Не стало Владимира Кличко-старшего www.trud.ru 2011. gada 18. jūlijā (krieviski)
  2. Кличко Виталий Владимирович. Методика определения способностей боксеров в системе многоэтапного спортивного отбора: Диc. канд. наук по физ. воспитанию и спорту: 24.00.01 / Национальный ун-т физического воспитания и спорта Украины. — К., 1999. — 187 с — Библиогр.: с.153-171 (krieviski)
  3. Vitālijs Kļičko izcīna pasaules čempiona titulu WBC versijā
  4. «Kļičko ievēlēts par Kijevas mēru». Diena.lv. Skatīts: 2014. gada 28. maijā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]