Zvaigzne ABC

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Zvaigzne ABC
Zvaigzne ABC.jpg
Apgāda Zvaigzne ABC logo
Dibināts 1966. gadā
Valsts Valsts karogs: Latvija Latvija
Vadības atrašanās Valsts karogs: Latvija K. Valdemāra iela 6, Rīga, Latvija
Īpašnieks Vija Kilbloka
Oficiālā mājaslapa www.zvaigzne.lv

"Apgāds Zvaigzne ABC" ir Latvijā lielākā grāmatu izdevniecība.[1] Tās centrālais birojs atrodas Rīgā, K. Valdemāra ielā 6. Uzņēmumam pieder arī grāmatnīcu tīkls un sava vairumtirdzniecība. Izdevniecības vadītāja un īpašniece ir Vija Kilbloka.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izdevniecība "Zvaigzne" ir dibināta 1966. gadā, atdalot no izdevniecības "Liesma" mācību grāmatu un pedagoģiskās literatūras redakciju.[2] 1993. gadā tika dibināts SIA "Apgāds Zvaigzne ABC".[3]

2007. gadā Zvaigzne ABC iedibināja konkursu “Zvaigznes grāmata. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem”, lai rosinātu pašmāju jaunos un esošos rakstniekus radīt jaunus darbus bērniem un jauniešiem.

2007. gada 20. martā "Apgāds Zvaigzne ABC" un vēl trīs lielākie Latvijas apgādi “Jāņa Rozes apgāds”, “Valters un Rapa” un “Jumava” nodibina Grāmatnieku ģildi, kuras mērķis ir veidot labvēlīgu vidi grāmatniecības un kā radošas industrijas nozares attīstībai Latvijā.

Zvaigzne ABC grāmatnīcas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

"Apgāds Zvaigzne ABC" ir izveidojis plašu grāmatnīcu tīklu: izdevniecībai ir 35 grāmatu veikali, 9 no tiem atrodas Rīgā. "Zvaigzne ABC" bija pirmais uzņēmums Latvijā, kas atvēra grāmatu izpārdotavu.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Gundega Skagale. «Lielākais izaicinājums ir mazās grāmatu tirāžas». Latvijas Avīze, 2017. gada 22. augusts. Skatīts: 2017. gada 22. augustā. Lielākais grāmatu izdevējs ar 20% no kopējā izdoto grāmatu un brošūru skaita ir “Apgāds Zvaigzne ABC”
  2. Pēteris Jērāns (redaktors). Rīga: enciklopēdija. Rīga : Galvenā enciklopēdiju redakcija, 1988. 758. lpp.
  3. http://www.zvaigzne.lv/lv/apgads/par_apgadu_zvaigzne_abc/