Aleksandrs Faltins

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Aleksandrs Faltins
Alexander Faltin
Personīgā informācija
Dzimis 1819. gada 12. decembrī
Rīga, Vidzemes guberņa, Krievijas impērija
(Karogs: Latvija Latvija)
Miris 1899. gada 8. novembrī (79 gadi)
Vīsbādene, Vācijas impērija
(Hesene, Karogs: Vācija Vācija)
Tautība Baltijas vācietis
Vecāki tēvs — Johans Leopolds Faltins, māte — Julianne
Dzīvesbiedre Aleksandrīne, Luīze Šarlote

Hermanis Aleksandrs Faltins (vācu: Hermann Alexander Faltin; dzimis 1819. gada 12. decembrī Rīgā vai pēc citiem datiem Liepājā, miris 1899. gada 8. novembrī Vīsbādenē) bija vācbaltiešu izcelsmes jurists, liberāls politiķis, reformators, redaktors un uzņēmējs.

Dzīves gājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Viņa tēvs Johans Leopolds Faltins ir no Prūsijas, bija veterinārārsts, māte — Julianne, dzimusi Fītinghofa (no Rīgas). Precējies divas reizes. Pirmā sieva — Aleksandrīne, iespējams, dzimusi Betgere (precējušies 1842. gadā), otrā sieva — Luīze Šarlote, dzimusi Komprehta.

Pēc studijām Tērbatas universitātē strādāja Kurzemes Augstākajā tiesā. No 1853. līdz 1881. gadam bija Rīgas rātskungs un Lielās ģildes altermanis. 1857. gadā publicēja darbu Ueber den Anzeigenbeweis in Livland, kurā vērsās pret valsts iestāžu vardarbību. Kā Rīgas pārstāvis darbojās 1864. gada jurisdiskajā komisijā, dodot ieguldījumu vardarbības mazināšanā Krievijas impērijas juridiskajā sistēmā.

No 1886. līdz 1894. gadam Faltins bija Rīgas—Daugavpils un Rīgas—Jelgavas dzelzceļa uzņēmuma prezidents (no 1853. gada — direktors). Avīzes Baltischen Monatsschrift līdzdibinātajs un līdzredaktors, kur rakstīja par politiskiem un ekonomiskiem jautājumiem.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]