Andris Petrovs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Andris Petrovs
Personīgā informācija
Dzimis 1967. gada 5. novembrī (53 gadi)
Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Pilsonība latviešu
Nodarbošanās dzejnieks, žurnālists
Vecāki Velta Krātiņa, Georgs Petrovs


Andris Petrovs (dzimis 1967. gada 5. novembrī) ir latviešu dzejnieks un žurnālists.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Petrova vecāki ir latviešu valodas un literatūras un vācu valodas skolotāja Velta Krātiņa un šujmašīnu meistars un atslēdznieks Georgs Petrovs. A. Petrovs ir mācījies Rīgas 39. vidusskolā, Rīgas Radioelektronikas aparātbūves tehnikumā, kur ieguvis elektrosakaru tehniķa diplomu, un studējis Latvijas Universitātes filoloģijas fakultātē.

Desmit gadu vecumā pievērsies fotografēšanai toreizējas Pionieru pils fotopilciņā, kuru vadīja Andris Veide. Vēlāk kļuva par Jauniešu Tautas fotostudijas "Īriss", kuru vadīja Juris Krieviņš, dalībnieku.

1992. gadā sācis publicēties laikrakstā "Atmoda Atpūtai" un citos preses izdevumos. No 1995. līdz 1996. gadam ir bijis Rīgas jauno literātu apvienības vadītājs. Vislatvijas folkfestivālā Cēsīs ir ieguvis galveno dzejas balvu - "Pegasu". Strādājis pie žurnāla "Vides Vēstis" radīšanas.

No 2000. līdz 2003. gadam bijis laikraksta "Jaunā Avīze" kultūras žurnālists un kultūras nodaļas redaktors. No 2003. līdz 2005. gadam bijis laikraksta "Vakara Avīze Vakara Ziņas" ziņu redaktors. Vēlāk bijis žurnālu "Antikvariāts", "Popcorn", "A-ZET" galvenais redaktors. Ļoti daudzos izdevumos darbojies kā ārštata autors, ir vairāku grāmatu līdzautors.

A. Petrovam iznākuši dzejoļu krājumi - "Mezgli" (Rīga, "Artava", 1996) un "Ežu demonstrācija" (Rīga, "Nordik", 1999). A. Petrova dzeja ir tulkota krievu un vācu valodā. Daži dzejoļi ir kļuvuši par dziesmu tekstiem, ko komponējuši Helēna Kozlova, Adrians Kukuvass u.c.

No 2005. gada A. Petrovs ir Latvijas Amatniecības kameras biedrs (fotogrāfs) un no 2007. gada Latvijas Žurnālistu savienības biedrs.

A. Petrovs pievērsies arī prozas rakstīšanai - 2008. gada 6. jūnija žurnālā "Ievas stāsti" publicēts A. Petrova stāsts "Atgriešanās skolas solā".

2011. gadā apgāds "Zvaigzne ABC" izdod A. Petrova tulkoto Albīnas Kočeginas grāmatu "SU-DŽOK: SĒKLU TERAPIJA mājas apstākļos".

A. Petrovs nodarbojies arī ar sarīkojumu organizēšanu un vadīšanu. 2009. gada 11. septembrī rīkojis Dzejas lasījumus pie Raiņa pieminekļa Esplanādē, bet 2011. gada 11. septembrī bijis arī šo lasījumu vadītājs. Ir vadījis Vislatvijas dziesminieku saieta koncertus Jaunpiebalgā un citus sarīkojumus.

Bibliogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzejoļu krājums - "Mezgli" (Rīga, Artava, 1996)

Dzejoļu krājums - "Ežu demonstrācija" (Rīga, Nordik, 1999)

Līdzautors grāmatai "XX gadsimts post scriptum" (Rīga, Virus Art, 2003)

Tulkojums - Albīna Kočegina "SU-DŽOK: SĒKLU TERAPIJA mājas apstākļos" (Rīga, Zvaigzne ABC, 2011)

Fotogrāfijas - Andris Bernāts "Omulību klubiņa stāstījumi 10 gados" (Rīga, Jumava, 2013)


Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]