Eriozona syrphoides

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Eriozona syrphoides
Eriozona syrphoides Rēzeknes rajonā, Audriņu ciematā
Klasifikācija
Valsts Dzīvnieki (Animalia)
Tips Posmkāji (Arthropoda)
Klase Kukaiņi (Insecta)
Apakšklase Spārneņi (Pterygota)
Kārta Divspārņi (Diptera)
Apakškārta Mušveidīgie (Brachycera)
Virsdzimta Syrphoidea
Dzimta Ziedmušu dzimta (Syrphidae)
Apakšdzimta Syrphinae
Ģints Eriozona
Suga Eriozona syrphoides
Eriozona syrphoides Vikikrātuvē

Eriozona syrphoides (Fallén, 1817) ir ziedmušu dzimtas (Syrphidae) divspārņu suga no Syrphinae apakšdzimtas. Muša sastopama no maija līdz oktobrim.

Apraksts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šī muša garumā sasniedz 13,2—15,5 mm[1], spārns 12 garumā[2]. Galvas daļa zem antenām ir dzeltenā krāsā. Spārni ar tumšu vidēju traipu, to dzīsliņa R4+5 gandrīz taisna. Ķermenis ar melniem biezi segtiem gariem matiņiem. Muguras vidus (latīņu: mesonotum) starp spārnu pamatiem ar plašu apsēju no melniem matiņiem. Uz pieres un tās mugurdaļas ar dzelteniem matiņiem. Otrais un trešais tergīts ir melns ar melniem matiņiem. Vēderiņš ir plašs[3]; vēderiņa virsotne bieži oranžsarkana, ar rudiem matiņiem[1].

Ekoloģija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šī suga sastopama mežos, kur dominē priedes un egles. Kāpuri ir plēsīgi — barojas ar laputīm no Cinara ģints; tie medī uz eglēm[4]. Pieaugušām mušām patīk šādi augi: čemurzieži (Umbelliferae), dadži (Cirsium), vilkābeles (Crataegus), kazrozes (Epilobium), sērmūkslis (Sorbus aucuparia), Heracleum sphondylium, Succisa un baldriāni (Valeriana)[5].

Atsauces un piezīmes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 Определитель насекомых Дальнего Востока России. Т. IV. Сетчатокрылообразные, скорпионницы, перепончатокрылые. Ч.1. / под общ.ред. П. А. Лера. — СПб: «Наука», 1995. — 606 с. — 3150 экз. — ISBN 5-02-025944-6
  2. Ecology of Commanster
  3. Brill E.J. 2 // Keys to the insects of the European USSR / Dr. V.S. Kothekar. — U.S.A.: Kinderhook, 1989. — Т. V. — ISBN 90-04-09026-6
  4. BioImages: The Virtual Field-Guide (UK) Eriozona syrphoides (Fallen, 1817) (a hoverfly)
  5. Indiana University Press Joins Current Scholarship Program