Gāzi grīdā!

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Top Gear
Top Gear logo.png
Logotips
Režisors Braiens Kleins
Vadītājs Džeremijs Klārksons
Džeimss Mejs
Ričards Hamonds
Atklāšanas motīvs "Jessica"
Beigu motīvs "Jessica"
Komponists (-i) Dikijs Betss
Valsts Karogs: Apvienotā Karaliste Apvienotā Karaliste
Valoda(s) Angļu
Sezonu skaits 22
Sēriju skaits 168
Izstrāde
Izpildproducents (-i) Endijs Vilmens
Sērijas garums 60 min. (aptuveni)
Kompānija BBC
Izplatītājs BBC Worldwide
Translācija
TV kanāls BBC Two
BBC HD (2009–pašlaik)
Pirmoreiz pārraidīts 1977–2001
Translācijas periods 2002. gada 20. oktobris — pašlaik
Statuss Tiek filmēts
Ārējās saites
Oficiālā mājaslapa
Mājaslapa

Gāzi grīdā! (angļu: Top Gear) ir raidījums par dažādiem spēkratiem, pārsvarā automašīnām. Tiek lēsts, ka šo raidījumu skatās ap 350 miljoniem cilvēku visā pasaulē, Lielbritānijā to skatās ap 8 miljoniem katru nedēļu. Šova vadītāji ir Džeremijs Klārksons, Džeimss Mejs, Ričards Hamonds, kā arī anonīmais un mēmais braucējs Stigs. Latvijā to var redzēt kanālā TV6.

Sākotnēji Gāzi grīdā! rādīja no 1977. līdz 2001. gadam. Kādu laiku tajā bija darbojušies gan Klārksons, gan Mejs, tomēr pēc Klārksona aiziešanas no šova 1999. gadā skatītāju skaits samazinājās vairāk nekā uz pusi. Vēlāk, kanāls Five sāka rādīt līdzīgu raidījumu, tomēr sakarā ar nosaukuma autortiesībām tas tika saukts par Piekto pārnesumu (angļu: Fifth Gear). 2002. gadā BBC nolēma atsākt rādīt šovu, tomēr dažas lietas tika izmainītas.

Bieži vien šova vadītāji rīko sacensības, kuras tiek parādītas raidījumā. Dažas no tām ir personīga auto būvēšana, auto amfībijas būvēšana, limuzīna būvēšana, kā arī videi draudzīgas degvielas ražošana. Gandrīz katrā raidījumā tiek testēta jauna mašīna, visi rezultāti parādās īpašā rezultātu tabulā. Tāpat, gandrīz katrā raidījumā tiek intervēta kāda slavenība, kura vēlāk mēģina izbraukt šī raidījuma trasi ar Chevrolet Lacetti (agrāk — ar Suzuki Liana). Labākie rezultāti parādās atsevišķā tabulā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]