Georgs Kristofs fon Līdinghauzens-Volfs

Vikipēdijas lapa
Georgs Kristofs fon Līdinghauzens-Volfs
Georgs Kristofs fon Līdinghauzens-Volfs
Personīgā informācija
Dzimis 1751. gada 4. augustā
Sunākste, Kurzemes hercogiste
(Aizkraukles novads, Karogs: Latvija Latvija)
Miris 1807. gada 10. maijā (55 gadi)
Jumpravas muiža, Kurzemes guberņa, Krievijas Impērija
(Jumprava, Bauskas novads, Karogs: Latvija Latvija)

Georgs Kristofs fon Līdinghauzens-Volfs (vācu: Georg Christoph von Lüdinghausen-Wolff; dzimis 1751. gada 4. augustā, miris 1807. gada 10. maijā) bija Sunākstē dzimis Kurzemes muižnieks un politiķis. Pēdējais Kurzemes hercogistes kanclers un pirmais Kurzemes guberņas kanclers un landhofmeistars (Landhofmeister). Sunākstes muižas un Jumpravas muižas pie Bauskas īpašnieks laikā, kad Sunākstē darbojās Vecais Stenders.

Mācījies Jelgavas pilsētas skolā, kuras direktors bija Matīss Frīdrihs Vatsons. Pēc mācībām iestājās Krievijas Impērijas armijas dienestā. Piedalījās Krievu—turku karā, kurā tika iecelts majora dienesta pakāpē. Pēc kara devās studiju ceļojumos uz Poliju, Vāciju, Franciju, Angliju. Atgiezās Kurzemē, kur bija landtāga deputāts, vēlāk zemes pārstāvis Varšavas seimā, bet vēlāk deputāts Berlīnē. No 1793. līdz 1794. gadam bija Kurzemes zemes sūtņu māršals (Landbotenmarschall). Polijas Trešās dalīšanas laikā kā Kurzemes hercogistes, vēlāk Kurzemes guberņas kanclers, pavadīja hercogu Pēteri Bīronu sarunās un atteikšanās no troņa ceremonijā Sanktpēterburgā. Piedalījās cara Pāvils I kronēšanas ceremonijā 1797. gadā. No 1797. lidz 1801. gadam atkal ieņēma Kurzemes kanclera amatu.

Miris savā īpašumā Jumpravas muižā pie Bauska. Pārvaldīja Sunākstes, Jumpravas, Jaunsvirlaukas, Brunovišku (Brunowischek) un Panemunes (Poniemon) muižas. Sunākstē ierīkojis vispārējo skolu un dziedāšanas skolu (Vorsängerei).

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]