Graudu iela (Liepāja)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Graudu iela
Graudu iela
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Liepāja.svg Liepāja
Apkaime Vecliepāja
Garums 600 m
Joslu skaits 2
Segums Asfaltbetons un akmens bruģis
Celtnes Liepājas Universitāte
Sabiedriskais transports
Autobuss 1. autobuss, 2. autobuss, 6. autobuss

Graudu iela ir iela Liepājā, kas atrodas Vecliepājas apkaimē. Graudu iela sākas krustojumā ar Loču ielu un ar Krusta ielu, bet beidzas krustojumā ar Lielo ielu. Aptuvenais ielas garums ir 600 metri. No krustojuma ar Lielo ielu līdz Krišjāņa Valdemāra ielai to sedz asfaltbetons, bet pārējo ielas daļu sedz akmens bruģis. Graudu ielā kustība norit pa divām joslām un caur to kursē 1. autobusa, 2. autobusa, 6. autobusa maršruti.

Ielā ir atrodamas pirmskara mūra ēkas, no kurām vairākas ir iekļautas pilsētas aizsargājamo ēku sarakstā. Lielās ielas un Graudu ielas krustojumā atrodas Liepājas Universitātes galvenā ēka. Otrā Pasaules kara laikā ielas apbūve no krustojuma ar Kūrmājas prospektu līdz Lielajai ielai tika stipri iznīcināta.

Ielas nosaukums ir mainījies vairākas reizes. 1797. gadā ielu sauca par Korn Strasse, bet 1842. gadā ielu sauca par Schlagen Strasse. 1893. gadā Liepājas Latviešu kalendārā iela tiek saukta par Graudu ielu. No 1949. gada līdz neatkarības atgūšanai iela tiek saukta par Kārļa Marksa ielu. Mūsdienās iela ir atguvusi Graudu ielas nosaukumu.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]