Graudu iela (Liepāja)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Liepājā. Par citām jēdziena Graudu iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Graudu iela
Graudu iela
Karte
Pamatinformācija
Pilsēta Liepāja
Apkaime Vecliepāja
Garums 600 m
Joslu skaits 2
Segums Asfaltbetons un akmens bruģis
Celtnes Liepājas Universitāte
Sabiedriskais transports
Autobuss 1. autobuss, 2. autobuss, 6. autobuss
Graudu iela Vikikrātuvē

Graudu iela ir iela Liepājā, tā atrodas Vecliepājas apkaimē. Graudu iela sākas krustojumā ar Loču ielu un ar Krusta ielu, bet beidzas krustojumā ar Lielo ielu. Aptuvenais ielas garums ir 600 metri. No krustojuma ar Lielo ielu līdz Krišjāņa Valdemāra ielai to sedz asfaltbetons, bet pārējo ielas daļu sedz akmens bruģis. Graudu ielā kustība norit pa divām joslām un caur to kursē 1. autobusa, 2. autobusa, 6. autobusa maršruti.

Ielā ir atrodamas pirmskara mūra ēkas, no kurām vairākas ir iekļautas pilsētas aizsargājamo ēku sarakstā. Lielās ielas un Graudu ielas krustojumā atrodas Liepājas Universitātes galvenā ēka. Otrā pasaules kara laikā ielas apbūve no krustojuma ar Kūrmājas prospektu līdz Lielajai ielai daļēji iznīcināta.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Liepājas Rožu laukums un Graudu ielas stūris (1917).

Ielas nosaukums ir mainījies vairākas reizes. 1797. gada ielas nosaukums bija Graudu iela (Korn Strasse), bet 1842. gadā Schlagen Strasse. 1893. gadā Liepājas Latviešu kalendārā iela atkal saukta par Graudu ielu. Latvijas PSR laikā 1949. gadā ielu pārdēvēja par Kārļa Marksa ielu, bet pēc Latvijas neatkarības atgūšanas iela atguva Graudu ielas nosaukumu.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]