Latgales iela (Rēzekne)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par ielu Rēzeknē. Par citām jēdziena Latgales iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Latgales iela
Latgales iela
2015. gada augustā.
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Rēzekne.svg Rēzekne
Rajons Dienvidu rajons
Garums 847 m
Vēsturiskie
nosaukumi
Lielā Ludzas iela
15. maija iela
17. jūnija iela
Joslu skaits 2–3
Segums asfalts
Celtnes Jēzus Sirds katedrāle
Ērgļa aptieka
Latgales iela Vikikrātuvē

Latgales iela ir viena no senākajām ielām Rēzeknē. Lai gan tā ir vien 847 m gara, tomēr tā ir viena no noslogotākajām pilsētas ielām.

Latgales iela 1927. gadā.

Latgales ielā daļēji saglabājusies pilsētai raksturīgā 19. gs. beigu apbūve, kur ēkām raksturīgas Vitebskas baroka iezīmes. Uz šīs ielas atrodas pilsētas vecākā mūra ēka Latgales ielā 82, Jēzus sirds katedrāle, viena no senākajām ēkām pilsētā — Ērgļa aptieka (Latgales un Dārzu ielu stūrī), kurā 1919. gadā, kad Rēzekne neilgu laiku bija LSPR galvaspilsēta, mitinājās tās valdība. Visas šīs ēkas pārdzīvojušas abus pasaules karus. Laika gaitā Latgales ielas nosaukums ir daudzkārt mainījies. 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā tās nosaukums bija Lielā Ludzas iela, pēc 1934. gada — 15. maija iela, Padomju varas gados, pēc 2. pasaules kara beigām un Latvijas okupācija — 17. jūnija iela un pēc Latvijas neatkarības atgūšanas — Latgales iela. Latgales ielā atrodas arī pilsētas autoosta un pa to kursē liela daļa pilsētas sabiedriskā transporta.

2012. gadā tika veikta ielas remontdarbi, kuru laikā tika pilnībā rekonstruēts tās segums, gājēju celiņi un pārējā infrastruktūra.

pie krustojuma ar Dārzu ielu.

Latgales iela krusto šādas ielas:

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]