Maskavas iela (Rēzekne)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Rēzeknē. Par citām jēdziena Maskavas iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Maskavas iela
Maskavas iela
Maskavas iela pirms krustojuma ar Blaumaņa ielu
Ielas novietojums Rēzeknē
Pamatinformācija
Pilsēta Rēzekne
Rajons Ziemeļu rajons
Garums 1070 m
Joslu skaits 2
Segums asfalts
Celtnes lielveikals "Maxima"

Maskavas iela atrodas Rēzeknes pilsētas Ziemeļu rajonā. Tā sākas krustojumā ar Atbrīvošanas aleju un taisnā līnijā stiepjas nepilnus 200 m paralēli pilsētas ziemeļu robežai un noslēdzas pārejot Noliktavu ielā.

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Maskavas ielas garums ir 1,07 km. Tā ir taisna divvirzienu iela, klāta ar asfalta segumu. Iela projektēta 20. gs. otrajā pusē, būvējot pilsētas Ziemeļu rajonu. Tā ir perpendikulāra ar pilsētas galveno ielu — Atbrīvošanas aleju, abu ielu krustojuma otrajā pusē sākas Viļakas iela. 650 m no ielas sākuma, tai ir "T" veida krustojums ar Blaumaņa ielu. Krustojuma centrā, Maskavas ielā 16 atrodas lielveikals "Maxima", kas uzbūvēts 2005. gadā. Maskavas iela beidzas krustojumā ar pievedceļiem uz noliktavu un ražošanas teritorijām, pārejot Noliktavu ielā.

Maskavas ielas sākums krustojumā ar Atbrīvošanas aleju

Maskavas ielas apbūve galvenokārt koncentrēta ielas labajā pusē. To veido 13, galvenokārt 103. sērijas piecus stāvus augsti 20.gs. 80. gados celti daudzdzīvokļu nami. Līdz Blaumaņa ielai apbūve ir perimetrāla, bet pēc krustojuma ar to, ēkas izvietotas perpendikulāri ielai.

2018. gadā Maskavās iela sākas ceļa rekonstrukcija. Sakarā ar to, tika slēgts Maskavas ielas posms no Atbrīvošanas alejas ielas līdz Blaumaņa ielai.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]


Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]