Olaines ģerbonis

Vikipēdijas lapa
Olaines ģerbonis
Detaļas
Īpašnieks Olaines pilsēta
Ieviests 1998. gadā
Vairogs No kreisās puses diagonāli šķelts ar sudrabu un zaļu. Sudraba pusē trīs sarkani pilieni, zaļajā - melna dzērveņu mētra ar sudraba lapām un divām sarkanām ogām.

Olaines pilsētas ģerbonis ir viens no Olaines pilsētas oficiālajiem simboliem. Apstiprināts 1998. gadā.[1] Ģerboņa autors ir Imants Purviņš.[2]

Heraldiskais apraksts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ģerboņa vairogs ir no kreisās puses augšas diagonāli sadalīts divās daļās, sudraba un zaļā. Sudraba daļā ir attēlotas trīs sarkanas asins lāses, divas augšējā rindā un viena apakšējā. Asins lāses simbolizē veselību un dzīvību, jo pilsētā atrodas farmaceitisko preparātu rūpnīca Olainfarm. Zaļajā daļā ir attēlota melna dzērveņu mētra sudraba lapām un sarkanām ogām, kas simbolizē Olaines novadā esošos kūdras purvus. Abi šie simboli apzīmē ražošanas uzņēmumus, kas veicinājuši pilsētas izaugsmi.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Olaines pilsētas vēsture». Olaines pašvaldība. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2011. gada 29. jūnijā. Skatīts: 2016. gada 28. jūlijā.
  2. «Mūžībā aizgājis Olaines ģerboņa autors Imants Purviņš». apollo.tvtnet.lv. 2016. gada 25. maijā. Skatīts: 2016. gada 28. jūlijā.