Pāriet uz saturu

Valkas ģerbonis

Vikipēdijas lapa
Valkas ģerbonis
Detaļas
Īpašnieks Valkas pilsēta
Ieviests 1925. gada 31. oktobrī
Vairogs Zaļā laukā no labās puses mākoņa izaugoša roka bruņās tur līku zobenu ar zelta rokturi; virs rokas viena, zem rokas divas piecstaru zvaigznes.

Valkas pilsētas ģerbonis ir viens no Valkas pilsētas oficiālajiem simboliem. Apstiprināts 1925. gada 31. oktobrī.[1]

Heraldiskais apraksts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ģerboņa vairogs zaļā krāsā, vairoga labajā pusē pelēks mākonis no kura laukā izbāzta roka, kas tērpta zilās bruņās ar zelta apkalumiem. Roka tur zobenu ar zelta rokturi. Bruņās tērptā roka simbolizē bruņinieku varu. Mākoni saista ar pilsētas nosaukuma izcelšanos, jo mākonis vācu valodā ir Wolke. Starp zobenu un roku ir attēlota viena zelta piecstaru zvaigzne, bet rokas apakšējā daļā vēl divas tādas pašas zvaigznes.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pilsētas ģerbonis izveidots un apstiprināts 1590. gadā. Izveidojoties Latvijas valstij, 1925. gadā apstiprināja pilsētas ģerboni, tam par paraugu ņemot veco. Ģerbonī attēlotā roka tika pagriezta uz pretējo pusi un zaļajā laukā pievienotas trīs Latvijas Republiku simbolizējošās zelta zvaigznes.[2] Valkas ģerbonis ir ļoti līdzīgs tās kaimiņu pilsētas Igaunijā Valgas ģerbonim.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Saeimas kārtības rullis. "Valdības vēstnesis", 01.12.1925., Nr. 269, 1. lpp.[novecojusi saite]
  2. «Valkas pilsētas ģerbonis». valka.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 17. novembrī. Skatīts: 2017. gada 22. augustā.