Reģionu alianse

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Reģionu alianse
Vadītājs Dagnis Straubergs
Dibināta 2005. gada 1. augustā
Galvenā mītne Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Biedri (2017) 566[1]
Ideoloģija reģionālisms
Daļa no Latvijas Reģionu apvienība
13. Saeima
0 / 100
Reģionu apvienības sastāvā.
Mājaslapa
www.regionualianse.lv

Politiskā partija “Reģionu alianse” (saīsinājumā RA) ir politiska organizācija. Reģionu alianse ir dibināta 2005. gadā Garkalnē, un tā apvienoja lielo Pierīgas pagastu vadītājus[2].

Nosaukumu partija mainīja divas reizes. Lai apvienotu vietējos līderus arī no citiem reģioniem, Rīgas apriņķa novadu apvienība pārtapa par Reģionu partiju, bet 2012. gadā — par Reģionu aliansi.

No 2011. līdz 2018. gadam šo politisko spēku vadīja Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence,[3]. no 2018. gada Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.[4]

Reģionu alianse kopā ar Vidzemes partiju vēlēšanās startēja no Latvijas Reģionu apvienības saraksta un 12. Saeimā no Reģionu alianses ievēlēja 7 deputātus.[5]; arī 13. Saeimā partija startēja no šī paša saraksta, bet Saeimā neiekļuva.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2005. gadā bijušā Rīgas rajona Ādažu, Babītes, Ropažu, un Olaines pagastu pašvaldību padomju priekšsēdētāji, kā arī Garkalnes un Ķekavas pagastu pašvaldību vairāki deputāti, kopā ar vairāk kā 200 atbalstītājiem nodibināja partiju „Rīgas apriņķa novadu apvienība”. Par partijas priekšsēdētāju ievēlēja Ādažu pagasta pašvaldības padomes priekšsēdētāju Normundu Breidaku.

Nepieciešamību dibināt partiju radīja Saeimas pieņemtais pants pašvaldību vēlēšanu likumā, kas noteica, ka pagastos un pilsētās ar iedzīvotāju skaitu virs 5000 sarakstus uz pašvaldību vēlēšanām drīkst iesniegt tikai politiskās partijas.

2009. gadā partijas kopsapulcē partija tika pārdēvēta par „Reģionu partija”. Reģionu partijas ikgadējā kopsapulcē 2012. gadā nolēma mainīt partijas nosaukumu uz "Reģionu alianse".[6]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]