Latvijas Reģionu apvienība

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Latvijas Reģionu apvienība
Vadītājs Nellija Kleinberga
Dibināta 2014. gada 13. martā
Veidojusies no Reģionu alianse, Vidzemes partija
Galvenā mītne Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Politiskā pozīcija Centrisms
Oficiālās krāsas Sarkanā, zilā
         
12. Saeima
7 / 100
Mājaslapa
latvijasregionuapvieniba.lv

"Latvijas Reģionu apvienība" ir centriska[1] politiskā apvienība Latvijā. Apvienība dibināta 2014. gada 13. martā.[2] Tās sastāvā ir divas partijas: Reģionu alianse un Vidzemes partija.

Apvienībai pievienojusies arī LSDSP, Latvijas Atdzimšanas partija, partija Par Prezidentālu republiku, Kristīgi Demokrātiskā Savienība, Daugavpils reģionālā partija „Mūsu partija” un Jūrmalas reģionālā partija „Tev, Jūrmalai”.

Par apvienības valdes priekšsēdētāju tās dibināšanas brīdī tika ievēlēts Mārtiņš Bondars.[2] Tās valdē tika ievēlēti Ilgonis Leišavnieks no Vidzemes partijas un Dainis Liepiņš no Reģionu alianses. 2015. gada nogalē Latvijas Reģionu apvienība valde tika paplašināta un tajā tika ievēlēti Jānis Vilnītis no Reģionu alianses un Aivars Fomins no Vidzemes partijas[3].

2014. gada martā apvienības biedru skaits sasniedza 700.[2]

Latvijas Reģionu apvienības augstākā lēmējinstitūcijā ir Pārstāvju sapulce, kuras priekšsēdētājs ir Andrejs Ence.

Apvienība kandidēja 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kur tā ieguva 2,49% balsu, nepārvarot 5% barjeru un neiekļūstot Eiropas Parlamentā.12. Saeimas vēlēšanās "Latvijas Reģionu apvienības" Ministru prezidenta amata kandidāts bija Mārtiņš Bondars.[4] Ar 6,66% balsu tā tika ievēlēta parlamentā, kur ieguva astoņas deputātu vietas.

Latvijas Reģionu apvienību 12. Saeimā pārstāv deputāts Varis Krūmiņš[5], Rihards Melgailis[6], Nellija Kleinberga, Juris Viļums, Jānis Ruks, Inga Bite un Mārtiņš Šics. Par Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāju ir ievēlēta Nellija Kleinberga[7] , bet par priekšsēdētāja vietniekiem Mārtiņu Šicu un Juri Viļumu.

Latvijas Reģionu apvienība darbam Centrālā vēlēšanu komisijā izvirzījusi Valdi Verneru, kuru Saeima 2015. gada 5. novembrī ar 82 balsīm par ievēlēja par komisijas locekli[8].

2017. gada februārī apvienība izplatīja paziņoja, ka gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā tā veidos kopīgu sarakstu ar partiju «Latvijas attīstībai».[9] Par Rīgas mēra amata kandidātu tika izvirzīts Mārtiņš Bondars.[10]

Dalība Saeimas vēlēšanās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gads Vēlēšanas Rezultāti (%) Deputāti (no 100)
2014. 12. Saeimas vēlēšanas 6,66
8 / 100

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]