Nellija Kleinberga

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Nellija Kleinberga
12.Saeimas deputātu svinīgais solījums (15717928682).jpg
Nellija Kleinberga 2014. gadā
12. Saeimas deputāte
Amatā
2014. gada 4. novembris — 2018. gada 6. novembris
Prezidents
Premjerministrs

Dzimšanas dati 1964. gada 29. martā (58 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Saldus, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Skrunda, Latvija
Tautība latviete
Politiskā partija
Profesija kultūras darbiniece
Augstskola Latvijas Valsts konservatorija
Latvijas Universitāte

Nellija Kleinberga (dzimusi 1964. gada 29. martā Saldū) ir latviešu kultūras darbiniece un politiķe, bijusi 12. Saeimas deputāte, ievēlēta no Latvijas Reģionu apvienības. Līdz tam ilgstoši vadījusi Skrundas novada pašvaldību, šobrīd — Kuldīgas novada domes deputāte.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1981. gadā beigusi Skrundas 1. vidusskolu. Pēc tam mācījusies Rīgas kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā, iegūstot dramatiskā kolektīva vadītāja specialitāti. Studējusi J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijā, ko pabeigusi 1991. gadā ar kultūrizglītības darba speciālista, svētku organizatora, režisora specialitāti. Jau darbojoties pašvaldībā, ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu sabiedrības vadībā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē.[1]

1980. gadā N. Kleinberga sākusi darbu Skrundas kultūras namā, kopš 1988. gada — tā vadītāja. Neprecējusies, ir meita.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skrundas pašvaldības deputāte kopš 1989. gada.[1] 1997. gadā ievēlēta Skrundas pilsētas domē no saraksta “Pilsētai un laukiem”. Nākamajās vēlēšanās 2001. gadā kandidēja no saraksta “Skrundas novadam”, taču netika ievēlēta. 2001. gadā strādājusi Kuldīgas domē kā domes priekšsēdētāja palīdze un Sociālo lietu departamenta direktore.

2005. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlēta Skrundas pilsētas domē no saraksta “Skrundas rītdienai” un ievēlēta arī par domes priekšsēdētāju (pašvaldības vadītājas amatā atradās līdz 2014. gadam, kad ievēlēta Saeimā). 2009. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlēta Skrundas domē no partijas Demokrāti.lv saraksta, savukārt 2013. gada vēlēšanās no partijas “Reģionu alianse”.

2014. gadā kandidēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības, bet netika ievēlēta. Toties rudenī notikušajās 12. Saeimas vēlēšanās N. Kleinberga tika ievēlēta 12. Saeimā, kur darbojas Latvijas Reģionu apvienības frakcijā kā priekšsēdētāja vietniece. Kopš 2015. gada Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas pastāvīgā pārstāvja aizstājēja.[2] 2017. gadā ievēlēta par Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāju un politisko partiju apvienības "Latvijas Reģionu Apvienība" valdes priekšsēdētāju.[3] 2018. gadā no tās saraksta kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās, taču saraksts nesaņēma pietiekošu balsu skaitu, lai iekļūtu Saeimā.

2021. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanās ievēlēta Kuldīgas novada domē no partijas "Kuldīgas novadam" saraksta. Jaunais pašvaldības deputātu sasaukums viņu apstiprināja par vienu no domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas vietniekiem.[4]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]