Re:Baltica

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica ir 2011. gada augustā, Latvijā dibināta bezpeļņas nevalstiskā organizācija. Tā nodarbojas ar pētniecisko žurnālistiku, un atrodas Rīgā.

Re: Baltica koncentrējas uz Baltijas reģionā svarīgu jautājumu, piemēram, korupcijas, naudas atmazgāšanas, uzņēmējdarbības, veselības, cilvēktiesību un dezinformācijas, padziļinātu izpēti. Pārskati viņu tīmekļa vietnē tiek publicēti latviešu, angļu un krievu valodā. Re: Baltica ražo saturu bez maksas un mudina citas mediju organizācijas publicēt savus darbus.

Re:Baltica ir Organizētās noziedzības un korupcijas ziņošanas projekta[1], Globālā izmeklēšanas žurnālistikas tīkla dalībniece.[2] Inga Spriņģe, pētnieciskā žurnāliste un viena no divām Re:Baltica dibinātājām, ir tīkla International Consortium of Investigative Journalists dalībniece.[3]

Struktūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Re:Baltica struktūra 2020. gada oktobrī: valdes priekšsēdētāji ir Arta Ģiga, Pēteris Folkins un Indreks Troifelds. Starp galvenajiem darbiniekiem ir Inga Spriņģe, Sanita Jemberga, Evita Puriņa, Sabīne Bērziņa, Madara Eihe, Annija Petrova.[4]

Finansējums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Finansējums ienāk no trim galvenajiem avotiem:

  • Konkursa dotācijas, galvenokārt no institūcijām, kas atrodas ES / NATO valstīs (piemēram, IJ4EU, Džordža Sorosa atbaltītais Atvērtās sabiedrības fonds (OSF), Sigrid Rausing Trust, Latvijas Kultūrkapitāla fonds, POBB programma)
  • Iekšējie ieņēmumi no pasniegšanas, pasākumu moderēšanas, dokumentālo filmu izpētes un scenāriju rakstīšanas
  • Ziedojumi, kuru saraksts ir pievienots gada pārskatiem.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]