Regina Baltica

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
M/S Regina Baltica
M/S Regina Baltica
Regina Baltica Stokholmas ostā 2006. gadā
Vispārīgā informācija
Kuģa tips kruīza prāmis
Īpašnieks Tallink
Pieraksta osta Rīga, Karogs: Latvija Latvija
Līnija Rīga - Stokholma
Pirmais brauciens 1980. gads
Statuss darbībā
Tehniskā informācija
Tonnāža 13878 GRT
Mezgli 21,3
Garums 145,2 m
Platums 25,2 m
Iegrime 5,5 m
Līnijmetri 860 m
Pasažieri 1500 cilvēki
Gultas vietas 1150
Kajīšu skaits 505

Regina Baltica (no itāliešu valodas "Baltijas karaliene") ir kuģis, kurš kopš 2006. gada kursē līnijā Rīga - Stokholma. No 2006. gada tas ir lielākais pasažieru kuģis kāds jebkad ir kursējis maršrutā Rīga - Stokholma un lielākais pasažieru kuģis kāds vispār līdz šim ir jebkad agrāk kursējis pastāvīgā maršrutā no Latvijas teritorijas, kaut arī neregulāri Rīgas pasažieru ostā ienākuši arī daudz lielāki prāmji, piemēram - Viking Cinderella un Silja Simfonija kas ir dvīņu māsa kuģim Silja Sereneid. 2008. gada 2. augustā Regina Baltica zaudē lielākā prāmja statusu pastāvīgajā maršrutā no Rīgas. Tā vietu ieņem tagad M/S Silja Festival. Bet 2009. gada maijā Regina Baltica tiek nomainīta ar stipri lielāko, un ietilpīgāko kruīza kuģi M/S Romantika.


Regina Baltica sākums Rīgā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2006. gada 22. februārī Rīgas Brīvostas pārvalde parakstīja līgumu uz 5 gadiem ar Igaunijas kuģniecības kompāniju „Tallink” par regulāru prāmju kustību starp Rīgu un Stokholmu. Regina Baltica nomainīja iepriekš šajā līnijā kursējošo pasažieru prāmi Baltic Kristina, pirmajā gadā pārvadājot aptuveni 170 000 pasažieru

Regina Baltica paralēlais prāmis Rīga - Stokholma līnijā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lai arī Regina Baltica ir lielākais pasažieru kuģis kāds ir kursējis līnijā Rīga - Stokholma 2007 gada otrajā pusē šajā līnijā prāmja noslogojums bija tuvs simts procentiem, tādēļ Tallink šajā līnijā 2008. gada 7. janvārī nolēma palaist otru prāmi Vana Tallinn. No 2008. gada 2. augusta Regina Baltica vairs nav lielākais pasažieru kuģis kāds ir kursējis līnijā Rīga - Stokholma. Pašreiz tas ir M/S Silja Festival kurš nomainīja prāmi Vana Tallinn. Ar 2009. gada aprīli, kad ūdenī nolaidīs TALLINK prāmi M/S Baltic Queen prāmi M/S Regina Baltica nomainīs prāmis M/S Romantika

Regina Baltica Rīgā 2008. gada jūnijā

Prāmja specifika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Prāmja konstrukcijā ir izveidotas vairākas atveres. Kuģa aizmugurē tādas ir divas, bet priekšpusē viena, kas paredzētas kravas un vieglām automašīnām. Tas padara ļoti ērtu uzbraukšanu un nobraukšanu no prāmja.

Estonijas sekas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc prāmja Estonija katastrofas par kuras katastrofas cēloni pašreiz tiek uzskatīta lielā vētra un nedrošais priekšējais vizieris (pēc atsevišķu pētnieku domām terora akts jo ir neizskaidrota plaisa Estonijas korpusa apakšējā daļā), lielās kuģniecības kompānijas Baltijas jūrā bija panikā un priekšējās lūkas aizmetināja. Tomēr neērtības kas radās kuģniecības kompānijām šajā sakarā ātri lika pārdomāt pieņemtos lēmumus un balstoties uz uzlabojumiem priekšējā vizierī tās ātri vien vēra tos vaļā un turpināja tos ekspluatēt kā iepriekš.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]