Rejs Evrijs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Rejs Evrijs Athletics pictogram.svg
Ray Ewry
Rejs Evrijs
Personas dati
Dzimis 1873. gada 14. oktobrī
Miris 1937. gada 29. septembrī (63 gadu vecumā)
Pārstāvētā valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Profesionālā informācija
Sporta veids vieglatlētika
Disciplīna Lēkšana

Reimonds "Rejs" Klerenss Evrijs (angļu: Raymond "Ray" Clarence Ewry; 1873. gada 14. oktobris1937. gada 29. septembris) bija amerikāņu vieglatlēts.

Ar astoņām izcīnītām zelta medaļām un divām zelta medaļām 1906. gada neoficiālajās Olimpiskajās spēlēs viņš ierindojas starp visu laiku visvairāk medaļas izcīnījušajiem sportistiem. Astoņas zelta medaļas ierindo viņu otrajā vietā aiz Maikla Felpsa individuālajās distancēs izcīnīto zelta medaļu ziņā.

1900. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs Parīzē R. Evrijs uzvarēja visās trijās lēkšanās no vietas: augstlēkšanā no vietas, tāllēkšanā no vietas un trīsoļlēkšanā no vietas. Turklāt visas finālsacensības notika vienā dienā. 1904. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs Sentluisā viņš veiksmīgi aizstāvēja visus titulus. Pēc 1904. gada Olimpiskajām spēlēm trīssoļlēkšana no vietas tika izņemta no spēļu programmas, taču R. Everijs turpināja dominēt atlikušajās divās disciplīnās, tika gūtas uzvaras 1906. gada neoficiālajās Olimpiskajās spēlēs un 1908. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs Londonā.

Pasaules rekords tāllēkšanā no vietas (3,48 m) viņam piederēja arī brīdī, kad šī disciplīna tika izņemta no starptautisko sacensību aprites 1930. gados.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]