Svjatlana Cihanouska

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Svjatlana Cihanouska
Святла́на Гео́ргіеўна Ціхано́ўская
Sviatlana Tsikhanouskaya, 2020.jpg

Dzimšanas dati 1982. gada 11. septembrī (38 gadi)
Mikaseviči, Baltkrievijas PSR
Tautība baltkrieviete
Dzīvesbiedrs(-e) Sjarhejs Cihanouskis (2014)
Bērni 2
Profesija skolotāja, tulce, politiķe
Augstskola Maziras Valsts Pedagoģiskā universitāte

Svjatlana Cihanouska (baltkrievu: Святла́на Гео́ргіеўна Ціхано́ўская, dzimusi Piļipčuka (Піліпчук) 1982. gada 11. septembrī), arī Svetlana Tihanovska (krievu: Светла́на Гео́ргиевна Тихано́вская), ir baltkrievu skolotāja, aktīviste un politiķe.

2000. gadā ar zelta medaļu pabeidza Mikaševiču 2. vidusskolu. Absolvēja Maziras Valsts Pedagoģiskās universitātes Filoloģijas fakultāti angļu un vācu valodas skolotājas specialitātē. Pēc tam pārcēlās uz Gomeļu, kur strādāja par angļu valodas tulci vairākās organizācijās[1], tai skaitā Īrijas labdarības Černobiļas AES katastrofas upuru palīdzības fondā Chernobyl Life Line.

2020. gadā piedalījās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās kā apvienotās opozīcijas kandidāte. Vēlēšanām pieteicās sava aizturētā vīra blogera Sjarheja Cihanouska vietā.[2] Vēlēšanās par uzvarētāju ar ievērojamu pārsvaru tika pasludināts esošais prezidents Aleksandrs Lukašenko, pēc kā sākās Baltkrievijas iedzīvotāju protesti pret vēlēšanu rezultātiem; bet pati Tihanovska pameta valsti, dodoties uz Lietuvu.[3] 14. augustā viņa izveidoja Koordinācijas padomi, lai nodrošinātu varas nodošanu.[4]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]