Pāriet uz saturu

Tetjana Ostaščenko

Vikipēdijas lapa
Tetjana Ostaščenko
Тетяна Остащенко
Tetjana Ostaščenko
Personīgā informācija
Dzimis 1974. gadā
Valsts karogs: Padomju Savienība Ļviva, Ukrainas PSR, PSRS (tagad Karogs: Ukraina Ukraina)
Pilsonība Karogs: Ukraina Ukraina
Tautība ukrainiete
Dienesta informācija
Dienesta pakāpe
ģenerālmajore
Dienesta laiks 1998—pašlaik
Valsts Karogs: Ukraina Ukraina
Struktūra Ukrainas bruņotie spēki
Nodarbošanās komandiere
Vienība Medicīnas spēki
Kaujas darbība

Krievijas—Ukrainas karš

Izglītība Ļvivas Nacionālā medicīnas universitāte (1996)
Ukrainas Kara medicīnas akadēmija (1998)

Tetjana Ostaščenko (ukraiņu: Тетяна Миколаївна Остащенко; dzimusi 1974. gada augustā) ir Ukrainas kara ārste, Ukrainas Bruņoto spēku Medicīnas spēku komandiere kopš 2021. gada 30. jūlija, medicīnas dienesta ģenerālmajore. Pirmā sieviete Ukrainas vēsturē, kas vada militāro atzaru, kā arī pirmā sieviete brigādes ģenerāļa, vēlāk ģenerālmajora pakāpē.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tetjana Ostaščenko dzimusi 1974. gada augustā Ļvivā militārpersonas ģimenē.

1996. gadā viņa ar izcilību absolvējusi Ļvivas Nacionālās Medicīnas universitātes Farmācijas fakultāti. 1998. gadā absolvējusi Ukrainas Militārās medicīnas akadēmiju.

Kopš 1998. gada dienējusi militārajā medicīniskajā dienestā par Militārās aptiekas priekšnieci, Rietumu operatīvās pavēlniecības Militāri medicīniskās nodaļas virsnieku, Ukrainas Bruņoto spēku Centrālās militārās medicīnas nodaļas Medicīniskās apgādes nodaļas priekšnieci, Ukrainas Aizsardzības ministrijas Militāri medicīniskās nodaļas un Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās Militārās sadarbības un miera uzturēšanas operāciju direktorāta nodaļas vadītāju, Galvenās militārās medicīnas direkcijas Medicīnas apgādes nodaļas vadītāju, Aizsardzības ministrijas Galvenās inspekcijas galvenais inspektori.

2020. gadā viņa paaugstināja savu operacionālās un taktiskās izglītības līmeni vairākos NATO armijas kursos, kā arī pabeidza aizsardzības un drošības sektora reformas un stratēģiskās vadības kursus Krenfīldas Universitātē (Apvienotā Karaliste).

2021. gada 30. jūlijā viņa tika iecelta par Ukrainas Bruņoto spēku Medicīnas spēku komandieri.[1] Tetjana Ostaščenko kļuva par pirmo sievieti noteikta veida spēku komandieri Ukrainas bruņoto spēku vēsturē,[2][3] kā arī pirmo sievieti brigādes ģenerāli.[4][5]

2022. gada 17. jūnijā Krievijas iebrukuma Ukrainā laikā viņai tika piešķirta ģenerālmajora pakāpe.[6]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]