Timo Silds

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Timo Silds
Timo Sild
Timo Silds 2007. gada Pasaules junioru čempionātā
Personas dati
Dzimis 1988. gada 26. februārī (33 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Valga, Igaunijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Igaunija Igaunija)
Profesionālā informācija
Pārstāvētā valsts Karogs: Igaunija Igaunija
Sporta veids orientēšanās
Kluba informācija
Klubs Valsts karogs: Igaunija EKJ SK
Valsts karogs: Somija Delta
Valsts karogs: Latvija OK Alūksne
 
Medaļas
Pārstāvot: Karogs: Igaunija Igaunija
orientēšanās
Pasaules junioru čempionāts
Zelts Druskininki 2006 stafete
Sudrabs Gēteborga 2008 garā distance

Timo Silds (igauņu: Timo Sild; dzimis 1988. gada 26. februārī Valgā) ir latviešu izcelsmes igauņu orientierists. Viņš ir pēdējo gadu Igaunijas izlases līderis, bijis Pasaules junioru čempions.

Sasniegumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pasaules junioru čempionātos izcīnījis divas medaļas: zeltu 2006. gadā stafetē, kad čempionāts notika Lietuvā, un sudrabu garajā distancē 2008. gadā. Pasaules čempionātos pieaugušajiem līdz šim augstāko vietu ieguvis dzimtenē 2017. gadā Igaunijā (4. vieta stafetē), savukārt individuāli augstākais sasniegums ir 8. vieta vidējā distancē Siguldā 2018. gadā. Eiropas čempionātā augstākā vieta ir 8. vieta 2014. gadā Portugālē. Augstāko vietu Pasaules kausa kopvērtējumā (20.) izcīnījis 2014. gada sezonā. Pašlaik (2018) ieņem 14. vietu pasaules rangā vidējā/garajā distancē. 2008. gadā T. Silds uzvarēja lielākajās daudzdienu sacensībās O-Ringen starp sportistiem līdz 20 gadu vecumam.

Lielākajās sacensībās T. Silds pārstāv Somijas klubu Delta, bet sacensībās, kas notiek Latvijā, — vietējo klubu OK Alūksne (līdz ar to visās Latvijas sacensībās T. Silds piedalās kā pilntiesīgs dalībnieks). Daudzreiz uzvarējis nozīmīgās sacensībās Latvijā, tostarp 2012. gada Baltijas čempionātā, kas notika Siguldā, un Latvijas čempionāta vidējā distancē Daugavpils apkārtnē. 2011. gada Latvijas čempionātā viņš uzvarēja gan vidējā, gan garajā distancē.

Privātā dzīve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

T. Silda tēvs Sikstens Silds savulaik bija viens no spēcīgākajiem orientieristiem pasaulē, pirmais PSRS sportists, kurš bija Pasaules čempionāta medaļnieks. Viņa māte Sarmīte ir latviete. Arī Timo jaunākais brālis Lauri Silds ir orientierists, kurš arī bieži startē sacensībās Latvijā, pārstāvot OK Alūksne. T. Silds studē vēsturi Tartu universitātē.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]