Valmieras stikla šķiedra

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA
Tips akciju sabiedrība
Darbības joma stikla šķiedras pētniecība, stikla šķiedras produktu izstrāde, ražošana un pārdošana [1]
Dibināts 1963.gadā
Galvenais birojs Valmiera, Karogs: Latvija LatvijaCempu iela 13
Vērtība 141,48 milj. EUR (2018) [2]
Darbinieki 1702 [3]
Mājaslapa www.valmiera-glass.com

AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA ir viens no vadošajiem stikla šķiedras un to produktu ražotājiem. Gadu gaitā uzņēmums mainījies un izaudzis līdz globālai VALMIERA GLASS GRUPAI ar meitaskompānijām Apvienotajā Karalistē un Amerikas Savienotajās Valstīs.

AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA specializējas 3 dažādu stikla šķiedras veidu (E-stikls, HR-stikls, SiO2-stikls) un to izstrādājumu ražošanā. Ražotā stikla šķiedras produkcija tiek izmantota tālākai pārstrādei, tehniskās (elektro, siltuma un skaņas) izolācijas materiālos un kā gatavi materiāli mašīnbūvē, celtniecībā un citur.

Valmierā esošais uzņēmums ir ar produktu noietu aptver vairāk nekā 40 pasaules valstis, kopējam eksporta apjomam sasniedzot ap 97%.

Izaugsme gadu gaitā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uzņēmuma celtniecība sākta 1959. gadā, bet par tā dibināšanas datumu tiek uzskatīts 1963. gada 18. jūlijs. Šajā datumā izlaista arī pirmā gatavā produkcija.

1993.gads — krīzes gads. Sākas Rietumu tirgus meklējumi. Latvijas Republikas valdība nolemj Valmieras stikla šķiedras rūpnīcu privatizēt, piesaistot ārvalstu kapitālu.

1996. gadā uzņēmums tiek privatizēts, 49 % akciju iegūst Vācijas uzņēmums Glasseiden GmbH Oschatz.

2002. gadā vācu sabiedrība Vitrulan Textilglas GmbH iegūst 30,8 % uzņēmuma akciju un kļūst par otru lielāko uzņēmuma akcionāru.

2006. gadā tiek atklāta jauna stikla tekstilšķiedras ražotne. Ražotnes celtniecības izmaksas 24,3 milj. LVL (36 milj. EUR), un izmantojamā platība ir aptuveni 19 000 m2.

2012. gadā tiek uzsākta jaunas stikla kausēšanas krāsns izbūve, ar kuras palīdzību iespējams iegūt augstas temperatūras izturības stikla šķiedru.

2013. gadā AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA svin savu 50.gadadienu kopš pirmās stikla šķiedras pavediena iegūšanas 1963. gadā.

2013. gadā, uzņēmumam paplašinoties, par tā meitas uzņēmumu kļuva VALMIERA GLASS UK Ltd. Lielbritānijā. 2015. gadā tika atklāts otrs meitas uzņēmums VALMIERA GLASS USA Corp. Amerikas Savienotajās Valstīs.

Kopš 2013. gada AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA un tās meitas uzņēmumi tirgos tiek pozicionēti ar vienotu nosaukumu — VALMIERA GLASS GRUPA, panākot uzņēmuma darbību pēc vienotiem principiem, kā arī lielāku atpazīstamību esošo un potenciālo sadarbības partneru vidū. VALMIERA GLASS GRUPA pozicionē sevi tirgū kā vertikāli integrētu dažādu kompozītmateriālu piegādātāju aviācijas nozarei, arhitektūras un citām nozarēm.

2014.gadā, lai nostiprinātu pozīcijas pasaules tirgū, pieņemts lēmums veidot ražotni Amerikas Savienotajās Valstīs, Dublinā, Džordžijas štatā. Jaunā uzņēmuma nosaukums P-D VALMIERA GLASS USA Corp.

2018. gadā atklāta otrā P-D VALMIERA GLASS USA Corp. ražotne ASV. Līdzās esošajai filcu ražotnei tagad uzbūvēta un darbojas stikla kausējamā krāsns un stikla šķiedras pārstrādes ražotne.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]